ČLÁNKY

Pozvali jsme do Prahy organizátory napadeného polského pride v Bělostoku

Ani nám nedají nedávné události na pride v poslkém Bělostoku spát. Rozhodli jsem se proto rozšířit program festivalu o několik akcí. FOTO: Facebook Tęczowy Białystok

V reakci na nedávný útok na pride průvod v polském městě Bělostok pozvali organizátoři festivalu Prague Pride do Prahy své kolegy z pořadatelského týmu bělostocké pride. Katarzyna Ewa Rosinska, Joanna Gluszek a Grzegorz Senda přijedou ve čtvrtek 8. srpna a zúčastní se festivalového programu i setkání s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem.

„Není nám jedno, co se u našich sousedů děje. Proto je zveme do Prahy, abychom vyjádřili solidaritu s pořadateli napadené akce i ostatními LGBT+ lidmi žijícími v Polsku. Chceme, aby naši hosté neznali jen diskriminační „LGBT-free“ zónu, ale zažili, jak to vypadá v hate-free zóně, jíž naštěstí Praha je,“ uvedla ředitelka festivalu Prague Pride Hana Kulhánková.

Polští hosté vystoupí jako čestní řečníci na talkshow inspirativnívch osobností Pride Voices, která se koná ve čtvrtek 8. 8. od 19:00 hodin v Theater Royal.

V pátek pak pohovoří na diskuzi Co se děje v Polsku? Zpráva z ohrožené země věnované situaci v Polsku, která se uskuteční od 18:00 hodin ve Skautském institutu.

Katarzyna Ewa Rosinska, Joanna Gluszek a Grzegorz Senda jsou členy organizace Tęczowy Białystok (Duhový Bělostok).

Image

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2020 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.