WORKSHOPY PRO ZAMĚSTNAVATELE

Podle nejnovějšího průzkumu žije v Česku 11,5 % žen a 6,7 % mužů, kteří nejsou heterosexuální. Je tedy velmi pravděpodobné, že se většinová populace dříve nebo později s někým takovým potká. Bude to člen rodiny, známý, nebo kolega či kolegyně na pracovišti.

 

Přes polovinu LGBT Čechů a Češek přitom v práci skrývá svou sexuální orientaci nebo genderovou identitu. Skrývání nebo polopravdy o tom, kde a s kým tráví víkendy, jsou psychicky náročné a limitují zaměstnance při práci. 

Proto spolek Prague Pride nabízí zaměstnavatelům interaktivní workshopy. Jejich prostřednictvím pomáháme managementu i pracovním týmům hledat cesty, jak může firma podpořit své LGBT zaměstnance v sebepřijetí a coming outu, přispět k příjemnějšímu pracovnímu prostředí a lepším pracovním výkonům celého týmu.

Jak workshop probíhá

 

Workshop se skládá ze čtyř variabilních bloků:

  1. LGBT identity: Co se skrývá za jednotlivými písmeny? (45 min) 

Interaktivní přednáška založená na faktech a výsledcích výzkumů pomůže s orientací v pojmech a zkratkách. Společně poodhalíme, jací lidé se za jednotlivými písmenky skrývají a s čím se v životě potýkají.  

  1. V kůži LGBT člověka (90 min)

Čeká vás hraní rolí a aktivita prošpikovaná důležitými aha momenty. Jaké otazníky a obavy řeší LGBT lidé na pracovišti? Jak je ovlivňují zkušenosti z dospívání, ze školy nebo rodiny? Pomocí skupinové hry to zjistíte na vlastní kůži. Lépe porozumíte zdánlivě odlišnému světu a navíc se dozvíte zajímavé věci i sami o sobě!  

  1. Historie LGBT: Kam sahají duhové kořeny? (45 min)

Abychom lépe porozuměli LGBT lidem a výzvám, kterým musí dnes čelit, je dobré se nejprve podívat do minulosti. Interaktivní cesta do evropské i americké historie vám objasní klíčové myšlenky a význam LGBT hnutí.   

  1. Síla osobního příběhu (45 min)

Seznamte se s LGBT člověkem a zeptejte se na ošemetné věci zcela na rovinu. Zjistěte, jaká témata jsou pro LGBT lidi v pohodě, a čemu se naopak raději vyhnout. Jak se cítí, když slyší vtípky o gayích a lesbách? Jak jim vy osobně můžete usnadnit přirozené fungování na pracovišti? 

BONUS: Individuální konzultace – citlivé věci probereme v soukromí (30 min)

Uvědomujeme si, že LGBT téma může být pro někoho citlivé nebo úplně nové. Na závěr každého bloku tak provádíme důležitou reflexi emocí a po skončení skupiny také nabízíme přibližně půlhodinový prostor pro individuální doptání se našich zkušených lektorů.

Komu je workshop určený

Workshopy jsou pro všechny v manažerských a HR pozicích, ale i pro řadové zaměstnance, kteří chtějí být přátelští a féroví ke svým LGBT kolegům a podřízeným a mají různé nezodpovězené otázky.

 

Jak je workshop dlouhý

Workshopy jsou flexibilní a umíme je přizpůsobit přesně na míru. Ideální volbou je absolvovat všechny čtyři bloky, díky kterým téma diverzity a inkluze LGBT lidí projdeme do hloubky. Pokud máte méně času, společně vymyslíme, jak poskládat kratší workshop, aby co nejlépe naplnil vaše požadavky.

 

Kapacita workshopu

Ideální je skupina do 30 lidí, která poskytuje komfortní prostor pro dotazy a interakci. Poradíme si ale i s teambuildingem pro 60 lidí nebo workshop začleníme do oběda pro zaměstnance. Domluvíme se.

 

Kolik workshop stojí

Kompletní workshop se čtyřmi bloky stojí 20 tisíc korun. V případě kratších verzí záleží vždy na konkrétním výběru bloku, úpravách na míru a další individuální domluvě.

Pro signatáře Memoranda Pride Business Forum nabízíme slevy:

50 % pro Premium Members

15 % pro Regular Members  

 

Leták ke stažení

Stáhněte si náš leták o workshopech a ukažte ho HR oddělení vašeho zaměstnavatele. 

LGBT ZAMĚSTNANCI V PRÁCI

51 % LGBT Čechů a Češek skrývá svou sexuální orientaci nebo genderovou identitu na pracovišti

47 % LGBT mladých po vstupu do prvního zaměstnání začne opět skrývat svou identitu

79 % se v práci nevyoutuje kvůli obavám z reakcí kolegů

75 % má obavy ze zhoršení vztahů na pracovišti

54 % se obává ohrožení možnosti kariérního postupu

11 % bylo na pracovišti diskriminováno nebo šikanováno kvůli své LGBT identitě

KONTAKT

Tereza Pelechová

koordinátorka
 

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2020 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.