fbpx

MANŽELSTVÍ PRO VŠECHNY

Image

Šest českých neziskovek působících v oblasti LGBT – Prague Pride, PROUD, Logos ČR, Mezipatra,  Amnesty International a Queer Geography – vytvořilo koalici, aby společně prosadily manželství pro gay a lesbické páry v České republice. Konverzační kampaň Jsme fér, která tematizuje rozdíly v právech heterosexuálních a homosexuálních dvojic, začala na jaře 2017.

Do jara 2018 se podařilo shromáždit přes 70 000 podpisů pod peticí za manželství pro všechny. Po celém Česku byla vytvořena síť více než stovky Férových míst, kde lidé mohli petici podepsat. Na oslavu 1. Máje tým Jsme fér uspořádal úspěšný pokus o výrobu největšího svatebního dortu v České republice, který byl zapsán do české knihy rekordů.

V červnu 2018 předložila skupina 46 poslanců a poslankyň ze 6 politických stran návrh novely zákona, který by umožnil manželství gay a lesbickým párům. Návrh podpořila vláda. Sněmovna jej poprvé diskutovala v listopadu 2018, vrátila se k němu v březnu následujícího roku. Od té doby iniciativa Jsme fér tlačí na poslance a poslankyně, aby došli k hlasování a poslali návrh do druhého čtení. 

Iniciativu Jsme fér formou videí a podpisů pod peticí podpořily známé české osobnosti jako Simona Stašová, Petra Janů, Jan Cina a Petr Vančura, Lukáš Hejlík s manželkou Veronikou, Adéla Elbel, Ilona Csáková a další. K podpoře kampaně se hlásí také firmy a organizace.

KONTAKT

Kontakt pro občany

spolecne@zamanzelstvi.cz

Kontakt pro média

filip.milde@zamanzelstvi.cz

TÝM

Manažer projektu
Czeslaw Walek

Média

Filip Milde
Databáze
Markéta Navrátilová
Produkce
Nikola Dašková
Koordinace dobrovolníků
Aneta Ečeková

Advocacy

Adéla Horáková
Daniel Vondra
Sociální sítě
Jana Leitnerová

Fundraising

Sabina Sedláčková

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2021 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.