fbpx

Najdi svou barvu

podpůrná skupina pro coming out

Podpůrná skupina Najdi svou barvu poskytuje bezpečný prostor gayům a lesbám, kteří řeší svůj coming out.

 

Nehraje roli, zda se již vyoutovali, nebo se na coming out teprve chystají. Účastníci a účastnice skupiny přicházejí sdílet své myšlenky, pocity, zkušenosti, a to v respektem, podporou a bez jakéhokoliv nátlaku.

Setkání probíhají pod odborným dohledem psychologů Petera Porubského a Lucie Bukovské z Linky bezpečí. Jedná se o osvědčený formát, jímž v minulých letech pod názvem „Hlava plná coming outu“ prošly během letního festivalu Prague Pride desítky spokojených účastníků a účastnic. První turnus podpůrné skupiny jsme otevřeli v lednu 2020. 

Skupina Najdi svou barvu je polouzavřená, po druhém setkání již nejsou přibíráni další účastníci. Jeden kolektiv se setkává měsíčně po dobu půl roku. Absolventi předchozího turnusu již nejsou opakovaně přijímáni. Kapacita je omezena na 12 lidí ve věku od 15 let. Účast v podpůrné skupině je zdarma. 

Podpůrná skupina je součástí projektu Sbarvouven.cz. Je určena těm, komu vyhovuje osobní komunikace a skupinová dynamika. Ostatní lidé se o pomoc s coming outem mohou obrátit na internetovou LGBT poradnu Sbarvouven.cz, kde konverzace jednoho klienta s jedním mentorem probíhají v zabezpečeném chatu.

TÝM

Lucie Bukovská

Hlavní psycholožka Linky bezpečí, konzultantka Rodičovské linky

Peter Porubský

Lektor a konzultant Linky bezpečí

KONTAKT

Oldřich Kundera

Manažer projektu Sbarvouven.cz

oldrich.kundera@praguepride.com

Fungování skupin je financováno z veřejných dotací (v letech 2020 a 2021 je projekt realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky) a darů jednotlivců.

CO DĚLÁME

PROJEKTY

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2022 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.