fbpx Prague Pride

LGBT+ KOMUNITNÍ CENTRUM

LGBT+ komunitní centrum je prostor, kde mohou trávit svůj volný čas všichni, bez ohledu na věk, orientaci a identitu. Najdete nás v samotném srdci Prahy, kousek od Staroměstského náměstí, na adrese Železná 18. Otevřeno máme každý čtvrtek od 15 do 21 hodin, akce z programu se ale konají během celého týdne. Program komunitního centra najdete dole na stránce.

Image

SÁL

Z našeho sálu teplo přímo sálá. Do tohoto multifunkčního prostoru se vejde až 40 lidí a čekají tě v něm debaty, projekce, workshopy a setkání všeho druhu. K dispozici je plátno, projektor nebo flip chart, a v našem baru na tebe čeká příjemné osvěžení.

Image

KLUBOVNA

Klubovna je přímo stvořená pro trávení vašeho volného času. Najdeš tady jukebox, make-up corner, zásobu deskovek, teplou knihovničku, televizi, pohodlné fatboye a dětský koutek. Přijď si k nám posedět, zahrát si nějakou hru nebo jen tak trávit čas s kamarády. Vejde se vás k nám 10–15.

KNÍŽKY Z NAŠÍ QUEER KNIHOVNY SI LZE NYNÍ PŮJČIT I S SEBOU DOMŮ!

Knížky se půjčují a vracejí vždy ve čtvrtek mezi 15:00 a 21:00. Výpůjční doba je jeden měsíc. Domů si jde půjčit vždy jen jednu knížku a lze tak učinit buď rovnou na místě v rámci Otevřeného čtvrtka, nebo vyplněním VÝPŮJČNÍHO FORMULÁŘE.

 

UKAŽ BARVU A PŘEDSTAV SVOU TVORBU U NÁS V KÁCÉČKU!

Malujete? Kreslíte? Fotíte? Pak hledáme právě vás!

Pro pravidelné výstavy  v Komunitním centru LGBT+ v Praze hledáme autory*ky, kteří by rádi vystavovali*y svoji tvorbu.
K dispozici máme 6 výstavních panelů rozměru cca A0 a tříměsíční interval, ve kterém může vaše výstava být u nás v Komunitním centru. Nabízíme tisk na barevné tiskárně u nás v kanceláři formátu A4 a A3. Tisky jiných formátů či na fotografický papír bude třeba řešit na vlastní náklady. S instalací výstavy však rádi pomůžeme (i s případnou vernisáží).
 
Začít můžete tím, že nám vyplníte jednoduchý formulář a my se vám ozveme ohledně podrobností. 

 

JAK SE K NÁM DOSTANETE?

Nacházíme se na adrese Železná 492/18, Praha 1. Na domě visí dvě duhové vlajky a vrata jsou označená cedulkou s logem LGBT+ komunitního centra. Vejděte do domu (vchod je odemčený) a vyjděte po schodech do 1. patra. Uvidíte další dveře s cedulkou Kácečka. U nich zazvoňte na zvonek (je samostatný a označený).

- únor 2024 -

Čt 01. 02.2024 | KCowork

8:00 - 13:00

ENGLISH VERSION BELOW >> 

Ještě pořád jste nenašli*y ideální prostor na práci či studium? Potřebujete tichý stůl stranou od ruchu, ale aby bylo všude blízko? O jednom queer friendly bychom věděli*y. Začínáme s coworkingem v LGBT+ Komunitním centru! Přijďte k nám každý čtvrtek mezi 8. a 13. hodinou. Vstupné stojí 80 Kč a v ceně je elektřina, přípojky a kabely, internet i drobné občerstvení. Za drobný poplatek si u nás můžete dát taky kávu a čaj, pro pravidelné zákaznictvo připravíme věrnostní kartičky. 

Sál je vhodný především pro tichou práci, na pracovní cally využijte klubovnu. Začínáme ve čtvrtek 18. ledna! 

ENGLISH: 

 

Still haven't found the ideal space to work? Do you need a quiet table away from the hustle, a safe space and a place close to everything? We would know about one. We are starting coworking in the LGBT+ Community Center!

Come to us every Thursday between 8 am and 1 pm. The entrance fee is 80 CZK and the price includes electricity, wifi connection and cables and small refreshments. For a small fee, you can also have coffee and tea with us, there will be loyalty cards prepared for drinks for regular customers.

The hall is especially suitable for quiet work, you can use a club room for your business calls. 

We start on Thursday January 18th!

- březen 2024 -

Pá 01.03.2024 | Queer Support Group (ENG)

18:30 - 20:00 | New English speaking support group 

An expat LGBT support group that offers a vital community for LGBTQ+ individuals living in Prague, fostering inclusion, respect, solidarity, and a safe space to share experiences and challenges related to their unique circumstances.

The group will take place every first Friday of the mont, 6:30 PM at LGBT+ Community Center, it is free of charge and you do not need to register in advance. Two therapists are looking forward to meet you.

Tereza Pelletier (she / her)

Hi, my name is Tereza and I’m a psychotherapist and teacher. I studied social work and communication in Prague and I’ve been working with individual clients and couples for the last 6years.

I used to lead classes for parents on how to communicate better with their kids and I worked with troubled youths and their families. I currently still work with little kids, teaching them English in kindergartens. I like to cook, talk, sing, saw and binge watch tv shows :)

Reb Xiberras (they / them)

Hi there, welcome! I am a mental health counsellor from Malta. I graduated with a Bachelor of Psychology (Hons) and then went on to get a Masters in Counselling from the University of Malta. I offer mental health counselling to children, adults and couples. I am a Social Psychology Lecturer at IFSA and I have been an activist in the mental health, human rights and civil liberties for 10 years. I am also one of the founders of LGBTI+ Gozo. Contributing to society and understanding social phenomenon are a key interest of mine coming from my value of social justice. I am also a soft skills trainer with over 6 years of experience with Adult learning and the founder of Regenerate Mental Health, a counselling service and a psychoeducational tool. My interests also include photography & cinematography, sports, nature and books.

USPOŘÁDEJ U NÁS AKCI

Máš nápad na akci a hledáš prostory? Vyplň tento dotazník, ve kterém nám řekneš vše potřebné. Ozveme se! Když bude událost ladit s naší koncepcí, poskytneme ti prostor za zvýhodněných podmínek či dokonce zdarma. Foto prostor zde.

 

ZAPOJ SE

Chybí ti u nás něco? Máš nápad na nějaký program, který u nás chceš zažít? Dej nám to vědět! Vyplň tento dotazník a my se ti pokusíme splnit tvoje přání.

OTEVÍRACÍ DOBA

Od ledna 2022 každý čtvrtek od 15 do 21 hodin.
Otevírací dobu budeme dále rozšiřovat, tak nás sledujte.

Recepce: +420 777 203 731
office@praguepride.com

PRAVIDLA A PROVOZNÍ ŘÁD LGBT+ KOMUNITNÍHO CENTRA

V komunitním centru je třeba dodržovat jednoduchá pravidla. Jsou vyvěšená na recepci v komunitním centru, najdete je na webu v sekci ke stažení nebo si je můžete rovnou zobrazit.

Všichni, kdo vstupují do prostor LGBT+ komunitního centra musejí také dodržovat Provozní řád pro prostory LGBT+ komunitního centra.

 

PARTNEŘI

Image

Projekt LGBT+ Lives Get Better together podpořil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a hájení zájmů znevýhodněných skupin. Cílem programu je dále inspirace k aktivnímu občanství a posílení kapacit neziskových organizací. Program Active Citizens Fund vstoupil do České republiky v září roku 2019 s cílem podpořit neziskové organizace nehledě na jejich velikost a zkušenosti. V České republice jej spravuje konsorcium, které tvoří Nadace OSF, Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové a Skautský institut. Program je realizován v rámci Fondů EHP a Norska 2014–2021. Prostřednictvím Fondů EHP a Norska přispívají státy Island, Lichtenštejnsko a Norsko ke snižování ekonomických a sociálních rozdílů v Evropském hospodářském prostoru (EHP) a k posilování spolupráce s 15 evropskými státy. Důležitým posláním programu je také spolupráce mezi Českou republikou a dárcovskými státy. Jde o spolupráci mezi českými neziskovými organizacemi a organizacemi z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

Projekt LGBT+ Lives Get Better Together se zaměřuje na zmocňování LGBT+ lidí prostřednictvím přímé podpory a rozvoje jejich komunit. Hlavními nástroji pro změnu jsou aktivity v oblastech sociální péče, vzdělávání a volného času zaměřené přímo na LGBT+ osoby a dále také budování a  podpora  regionálních skupin LGBT+ aktivistů a aktivistek za účelem zlepšování kvality jejich života v daném místě. Projekt se zaměřuje i na komunikaci s většinovou společností a zlepšování jejího vztahu k LGBT+ lidem a na podporu systémových změn v zájmu LGBT+ menšiny.

Projekt probíhá ve spolupráci s Oslo Pride a s Reykjavik Pride - Hinsegin dagar í Reykjavík a je podpořen v rámci programu Active Citizens Fund dotací v celkové výši téměř 86 000 EUR. Projekt trvá od 1. 4. 2022 - 31. 3. 2024.

The project LGBT+ Lives Get Better Together is being supported by the Committee of Good Will - the Olga Havel Foundation from the Active Citizens Fund. The programme promotes citizens’ active participation in the public life and decision making and builds capacities of civil society organizations. It promotes respect of human dignity, freedom, democracy, equality, the rule of law and the respect for human rights including the rights of persons belonging to minorities. Active Citizens Fund came to the Czech Republic in September 2019 with the goal to support CSOs regardless of their size and experience. It is operated by the Open Society Fund Prague, Committee of Good Will - the Olga Havel Foundation and Scout Institute. The Active Citizens Fund is financed from EEA and Norway Grants 2014–2021. With EEA Grants, Iceland, Liechtenstein and Norway contribute towards a reduction in economic and social disparity and the strengthening of mutual cooperation in Europe. One of the important objectives of the programme is strengthening bilateral cooperation between donor and beneficiary states through financial contributions in specified priority sectors. It supports bilateral relations between the donor states Norway, Iceland, and Liechtenstein and the Czech Republic.

The LGBT+ Lives Get Better Together project focuses on empowering LGBT+ people through direct support and development of their communities. The main tools for change are activities in the areas of social care, education and leisure aimed directly at LGBT+ people, as well as building and supporting regional groups of LGBT+ activists and campaigners to improve the quality of their lives locally. The project also focuses on communicating with mainstream society and improving its relationship with LGBT+ people and promoting systemic change for the benefit of the LGBT+ minority.

The project is run in collaboration with Oslo Pride and Reykjavik Pride - Hinsegin dagar í Reykjavík. And is supported by the Active Citizens Fund with a total grant of almost EUR 86,000. The project runs from 1 April 2022 - 31 March 2024.

Image

CO DĚLÁME

PROJEKTY

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KOMUNITNÍ CENTRUM

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2024 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.
Image
×
Předvolby uživatele cookies
Používáme soubory cookie, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud používání souborů cookie odmítnete, nemusí tyto webové stránky fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout všechny
Essential
Tyto soubory cookie jsou potřebné pro správné fungování webových stránek. Nelze je zakázat.
Site - User session
OK
Analytics
Nástroje používané k analýze dat pro měření efektivity webových stránek a pochopení jejich fungování.
Google Analytics
OK
Odmítnout
Marketing
Soubor technik, které mají za předmět obchodní strategii a zejména průzkum trhu.
Google
OK
Odmítnout
Facebook
OK
Odmítnout
Functional
Nástroje používané k tomu, abyste měli k dispozici více funkcí při navigaci na webových stránkách, může jít například o sdílení na sociálních sítích.
Hotjar
OK
Odmítnout