fbpx

PRÁVNÍ PORADNA PRAGUE PRIDE

Spolek Prague Pride poskytuje prostřednictvím své právní poradny pomoc lidem, kteří řeší problémy přímo spojené s otázkami LGBT+.
Poradenství je bezplatné.

 

S čím vám poradna pomůže:

Právní poradna je určena osobám diskriminovaným z důvodu, že jsou LGBT+. Pomáhá se základní orientací v tom, jak a kde se bránit v případě, že se klient cítí diskriminován. 

Dále poradna poskytuje pomoc v oblastech souvisejících specificky s životem LGBT+ osob. Jedná se například o otázky související se vznikem, životem i rozpadem duhových rodin, registrovaným  partnerstvím, uznáváním v zahraničí vzniklého rodičovství, registrovaného partnerství či manželství na území České republiky.

 

S čím vám právní poradna Prague Pride nepomůže:

Z kapacitních důvodů poskytujeme poradenství pouze ve výše popsaných oblastech. S dalšími tématy se obracejte na jiné specializované poradny:

  • Obrana obětí násilí z nenávisti – kontaktujte In Iustuitia

 

Kdo v poradně působí:

Poradenství provádějí osoby s dokončeným právním vzděláním, zpravidla advokáti. Informace, které v rámci poradenství poskytnete, nejsou bez vašeho svolení předávány dál. Zákonem uznávanou a chráněnou povinnost mlčenlivosti mají však pouze advokáti. Ostatní osoby, které by případně poradenství poskytovaly, nemohou např. v trestním řízení odmítnout vypovídat.

 

Zodpovězení dotazu může několik dní trvat. Zpravidla se však snažíme během 72 hodin odpovědět nebo alespoň sdělit, kdy lze odpověď očekávat. V případě, že je váš případ urgentní, doporučujeme obrátit se přímo na advokáta.

 

Právní poradna Prague Pride navazuje na dlouholetou poradenskou činnost poskytovanou spolkem PROUD.

Fungování poradny je financováno z veřejných dotací (v roce 2020 byl projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky) a darů jednotlivců. Mezi podporovatele se můžete přidat i vy a pomáhat tak spolu s námi dalším LGBT+ lidem v krizi. Děkujeme!

CO DĚLÁME

PROJEKTY

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2022 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.