FILIP20

QUEER MEETUP

Neděle 24. března 2019, 15 – 23 hod
Kampus Hybernská 4, Praha 1

Filip by letos oslavil dvacetiny.


Jenže nechtěl žít jako gay v homofobní společnosti a ve svých 14 letech spáchal sebevraždu. V reakci na tuto tragickou událost založil spolek Prague Pride spolu s Filipovou tetou, moderátorkou Ester Janečkovou internetovou LGBT poradnu Sbarvouven.cz.


Přijď s námi oslavit život, rozmanitost a potkat se s dalšími lidmi, co to mají trochu jinak. Filip se takové party nikdy nemohl zúčastnit. Jsme si jisti, že by si byl strašně moc užil.

HUDEBNÍ PROGRAM

NOISY POTS

Hrají originální "DIY kitchen electro" styl, jehož zvuk tvoří za použití hrnců, kýblů a dalších "bicích nástrojů" z kuchyně i garáže v kombinaci s elektronikou, synthy a vokály.

PAM RABBIT

Zpěvačka, textařka a tanečnice street dance, vloni vystupovala jako vokalistka Mikolase Josefa na Eurovizi. Po ní vydala singl Try a Easy to Believe s klipem inspirovaným drag queens a sebepřijetím.

MATT PARDUS

Zpěvák, textař a choreograf, věnuje se R´n´B, dance music a popu. Miluje velká pódia, na kterých rád vystupuje se svou taneční skupinou JUSTINCREDIBLE TEAM.

EVA GADHOF

Zpěvačka a skladatelka, vloni v létě vydala svůj první singl Angel. Před 2 roky využila pomoci Sbarvouven.cz, která ji nasměrovala k úspěšnému coming outu a osobnímu rozvoji.

DAYDREAMS

Kapela z Hlinska vznikla před pěti lety, hraje melodický pop-rock. Působí v ní Filipův bratranec, a proto do Prahy přijíždí zahrát pro vzpomínku na Filipa a podpořit myšlenku rozmanitosti. 

DALŠÍ PROGRAM

18 - 19:30 Projekce filmu Já, Simon o americkém středoškolákovi a jeho tajemném příteli Blue.
16 - 17:30 Výběr krátkých filmů s queer tematikou od festivalu Mezipatra
18:30 - 19:30 Projekce #FiveFilms4Freedom: a global LGBTQ+ short-film celebration

16 - 18 hod: Workshop Art for Queer Teens pod vedením Laury, Terezy a Luise z Queer & Trans Youth. Předchozí výtvarná zkušenost ani talent není potřeba. Každý nějak připěje k výslednému dílu.

15 - 20 hod: Duchovní koutek spolku LGBT věřících Logos se svítícím Ježíšem a bezpečným prostorem pro duchovní rozhovor.

Výstava [čti kaming aut] představující comingoutové příběhy LGBT osob, které se vyfotily s těmi, kdo jim v těch chvílích byli nejblíž.

Psaní pohlednic poslancům a poslankyním, kterými je můžete vyzvat, aby se konečně začali zabývat předloženým zákonem o manželství pro všechny.

VSTUPENKY

Cena vstupného je 100 Kč. Vstupenky budou v prodeji pouze na místě.

Poradna Sbarvouven.cz

Poradna funguje od roku 2015 a za tu dobu pomohla již více než 2800 klientům a klientkám. Většinou se jedná o mladé lidi ve věku 15 - 19 let. V poradně jako mentoři působí lidé, kteří mají osobní zkušenost s otázkami a problémy, jimiž si kienti nyní procházejí.

Nečekej rady a poučky. Mentoři ti budou naslouchat, svěří ti svůj osobní příběh a budou ti průvodcem na tvé vlastní cestě. Konverzace probíhá v zabezpečeném anonymním prostředí chatu.

Co odstartoval Filip

Filip Havlíček byl gay z vesnice u Hradce Králové. Začátkem roku 2014 spáchal sebevraždu, protože už neměl sílu žít v homofobní společnosti. Bylo to pouhý měsíc před jeho 15. narozeninami. V dopise na rozloučenou vyzval svoji rodinu, ať pracuje na zlepšování životních podmínek pro ty, kdo se něčím odlišují. 

Jeho teta, moderátorka Ester Janečková, kontaktovala spolek Prague Pride. O rok později zahájila provoz online poradna Sbarvouven.cz Filipova matka Svatava je jednou z mentorek poradny. 

Nealko bar

Na baru bude slušný výběr nealko drinků

Bezpečný prostor

Respektujeme rozdíly a potřeby všech

Wi-Fi zdarma

V prostoru je připojení na Wi-Fi zdarma

sdílejte tuto stránku

Akci pořádá online LGBT poradna Sbarvouven.cz, kterou provozuje spolek Prague Pride.
www.praguepride.cz     www.sbarvouven.cz

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.