fbpx

FILIP20

QUEER CHILLOUT

Kampus Hybernská, Praha 1

Kvůli situaci s koronavirem
se akce posouvá na pozdější termín

Tvé zdraví je pro nás důležité. Proto jsme se kvůli riziku přenosu koronaviru raději rozhodli akci přesunout.
Náhradní termín oznámíme během následujících dní.

Můžeš mít pocit, že jsi největší exot na vaší škole. Známe to, taky jsme si tím prošli. Věř, že lidí, kteří hledají svou orientaci, jsou mraky. Pojďme se tedy potkat a pokecat.

Vloni jsme tahle oslavili Filipovy nedožité dvacetiny. Podobná akce by se mu strašně moc líbila. Jenže ve 14 letech spáchal sebevraždu, protože neunesl homofobní postoje svého okolí. Nikdo by se neměl cítit sám tak jako Filip. Přidej se k nám, těšíme se na tebe!

PROGRAM

Queer & Trans Youth workshop

Skupina terapeutů, aktivistů a pedagogů se rozhodla poskytovat mladým queer lidem bezpečné místo, které jim v reálném životě často tolik chybí. Na Filip20 si připravují zajímavé workshopy, kde budou účastníci a účastnice pracovat s vlastním hlasem nebo třeba rostlinami.

Arte Workshop

Pod vedením brněnské malířky Eleanor Skurské si budeš moct vytvořit vlastní umělecké dílo na jakékoliv téma včetně LGBT+.

Speed Friending

Možnost se zábavnou formou spřátelit s ostatními účastníky akce. Vhodné pro všechny, kdo hledají přátele nebo ty kteří přijdou sami.

Drag Kids

Možná je ještě neznáte, brzy však na ně nebudete moct zapomenout. Mladá skupina Drag umělců pod 18 let předvede show Freak Cirque. Každý performer je originální, má svůj styl, triky a kouzla. Jedno je ale spojuje: láska k dragu. Těšte se na odvážná čísla!

Živá knihovna mentorů Sbarvouven

Mentoři a mentorky poradny se vám otevřou a vy v nich budete moci listovat jako v knize. V malých skupinách můžete poslouchat jejich příběh a vést dialog.

Queer Talk

Panel s environmentálním aktivistou Petrem Doubravským, hudební skladatelkou Barborou Brejšovou a výstřední queen Rock'n'Ro. Moderuje Ester Janečková, patronka poradny Sbarvouven.cz.

Mezipatra Approved: krátké filmy 20. ročníku

Přijď se kouknout na výběr krátkých uměleckých filmů z letošního ročníku festivalu queer filmů Mezipatra.

filip20program

Poradna Sbarvouven.cz

Online poradna funguje od roku 2015 a za tu dobu pomohla již 3500 klientům a klientkám. Většinou se jedná o mladé lidi ve věku 14 - 19 let. V poradně jako mentoři působí lidé, kteří mají osobní zkušenost s otázkami a problémy, jimiž si klienti nyní procházejí.

Nečekej rady a poučky. Mentoři ti budou naslouchat, svěří ti svůj osobní příběh a budou ti průvodcem na tvé vlastní cestě. Konverzace probíhá v zabezpečeném anonymním prostředí chatu.

Co odstartoval Filip

Filip Havlíček byl gay z vesnice u Hradce Králové. Začátkem roku 2014 spáchal sebevraždu, protože už neměl sílu žít v homofobní společnosti. Bylo to pouhý měsíc před jeho 15. narozeninami. V dopise na rozloučenou vyzval svoji rodinu, ať pracuje na zlepšování životních podmínek pro ty, kdo se něčím odlišují. 

Jeho teta, moderátorka Ester Janečková, kontaktovala spolek Prague Pride. O rok později zahájila provoz online poradna Sbarvouven.cz. Filipova matka Svatava je jednou z mentorek poradny. 

Nealko bar

Na baru bude slušný výběr nealko drinků

Bezpečný prostor

Respektujeme rozdíly a potřeby všech

Wi-Fi zdarma

V prostoru je připojení na Wi-Fi zdarma

sdílejte tuto stránku

Akci pořádá online LGBT poradna Sbarvouven.cz, kterou provozuje spolek Prague Pride.
www.praguepride.cz     www.sbarvouven.cz

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.