fbpx

ČLÁNKY

Podpořte fungování poradny! Aby mohli lidé s barvou ven i v příštím roce

 sirka zm

 

On-line poradna Sbarvouven.cz pomohla tisícům mladých queer lidí uvědomit si to kým jsou. Chceme pomáhat dál, potřebujeme však i vaši pomoc. Díky podpoře Citi Česká republika bude každý dar zdvojnásoben.

 

Poradna funguje pátým rokem a pomohla téměř čtyřem tisícům klientů*ek. Díky vyškoleným mentorům*kám překonali pocity strachu, smutku, studu a získali odvahu k tomu, aby vyšli s barvou ven - svěřili se svému okolí o své orientaci či identitě. V zabezpečeném webovém rozhraní si klienti*ky a menotři*ky vyměnili na padesát tisíc zpráv. Desítky případů se také věnovaly vážným tématům sebepoškozování, útěkům z domova, depresím i sebevražedným myšlenkám. Podle Queer Geography až 28 % mladých LGBT+ lidí přemýšlí nad vlastním ukončením života, oproti 12 % mladistvých v běžné populaci. Přejeme si, aby příběhy mladých gayů, leseb, bisexuálních, trans, nebinárních a queer lidí byly šťastné. Nechceme být v České republice svědky tragických případů a zmařených životů. I díky práci mentorů a mentorek z poradny Sbarvouven.cz ubývá mladých LGBT+ lidí, kteří se potýkají s duševními problémy. Pomáhejte spolu s námi a podpořte fungování poradny i v příštím roce! Do letošního tažení k získání finančních prostředků na fungování poradny se připojila společnost Citi Česká republika. Firma se dlouhodobě účastní aktivit našeho spolku, zasazuje se například i o diverzitu na pracovišti a financuje další projekty na podporu LGBT+ lidí. Ve fundraisingu pro poradnu sbarvouven.cz zdvojnásbuje každý zaslaný dar, a to až do výše 150,000 Kč. 

Influenceři také pomáhají

 

Jeden z důvodů, proč je sebepřijetí a coming out pro mladé lidi stále těžký, je fakt, že je u nás plně out málo osob veřejného života. Mladým lidem chybí pozitivní vzory a inspirace. Proto si velmi vážíme toho, že se do letošní kampaně zapojilo hned několik influencerů. Mohou tak jít příkladem všem, kteří se na coming-out teprve chystají. O svém coming-outu promluvil například @Lukefry.jpg, který si svou minoritní orientaci plně uvědomil až ve svých 21 letech. Měl to štěstí, že jeho coming out proběhl spíše v klidu. Moc dobře ale ví, že to bohužel stále není tak běžné. I proto vyzývá k podpoře naší poradny. David Novák alias @kaadell pak ve videu popisuje, že si fungování poradny velmi váží a že by jí v době uvědomění si své orientace rád využil. Tehdy ale ještě žádná taková služba neexistovala. Je proto rád, že se dnes mají mladí lidé na koho obrátit. David je začínající influencer a již teď je pro mnohé příkladem. O svém osobním životě se na sociálních sítích totiž baví velmi otevřeně. Ve třetím příběhu se nám svěřuje Lukáš (@lukynchoutka_official) o tom, jak vyhledal pomoc naší poradny již ve svých třinácti letech. Poradna sbarvouven.cz tak provázela jeho coming out od samého začátku. I on by byl rád, aby se poradna i nadále mohla věnovat podobným příběhům jako je ten jeho. Vyzývá proto kohokoliv kdo může, aby nás podpořil darem. 

 

Na videa a příspěvky influencerů se můžete těšit v průběhu celého prosince. Rádi v poradně uslyšíme i další šťastná vyprávění. Můžete se k nám přidat se svým vlastním příspěvkem, například s použitím #MojeBarva na sociálních sítích. Jsme ve spojení s dalšími osobnostmi dnešních digitálního světa, aby o sobě také promluviili. Mohou tak velmi ulehčit mladým lidem v procesu sebepřijetí a šířit osvětu dál.

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2021 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.