fbpx

DUHOVÉ RODINY

O PODPOŘE DUHOVÝCH RODIN

Gayové a lesby chtějí, mohou mít a také mají děti. V posledních letech u nás duhových rodin rychle přibývá, a proto cítíme, že je potřeba tohle téma otevírat mnohem častěji než doposud. Z výzkumů a názorů odborníků*ic z celého světa víme, že sexuální orientace nemá na kvalitu rodičovských kompetencí žádný vliv. Nerovné právní postavení a nedostatečná právní ochrana nicméně vedou k tomu, že dítě/děti, které v těchto rodinách žijí, jsou bohužel v právní nejistotě, a jsou tedy od samého počátku státem znevýhodňovány oproti dětem, které vychovávají žena s mužem. To je pro stejnopohlavní rodiče těžká situace, protože nemohou dětem poskytnout takové právní jistoty, jaké by si přáli.

Současná legislativní nouze přináší řadu výzev a otazníků pro rodiny, ale také pro gay a lesbické páry, které založení rodiny teprve plánují. Jejich podpoře se ve spolku Prague Pride věnujeme od roku 2014.

Plánujete zakládat rodinu a hledáte informace?

Přihlaste se do dalšího cyklu
Rodičovské přípravky 

 

pexels tatiana syrikova 3933250

 

Pokud plánujete založit duhovou rodinu, ale máte kolem toho spoustu otazníků, jste tu na správném místě. I v roce 2021 pro vás chystáme rodičovskou přípravku ve formě dvou víkendových setkání. Hlavní slovo budou mít duhoví rodiče, kteří se s námi podělí o své zkušenosti, odborné otázky zodpoví právník a psycholožka. Číst dále

Domluvte si s námi individuální konzultace

  

pexels photo 1311518

 

Pokud rodinu zakládáte právě teď a počkat na plnohodnotnou rodičovskou přípravku je pro vás už nemožné, můžeme vaše témata probrat pro individuálně. 

Kdy, kde: osobně je možné se sejít v kavárně v Praze nebo v kancelářích Prague Pride, setkání je ale možné uskutečnit také online na platformách meet/zoom/teams. 

Cena: 800 Kč/hod, základní konzultace obvykle vychází kolem 2 hodin.

Přečtěte si Rodičovský manuál
Ona a Ona plánují rodinu

 

pexels photo 4132343

 

Pokud máte rádi informace pěkně černé na bílém, začněte s naším rodičovským manuálem. Zatím je vám k dispozici první díl určený ženským párům, které plánují zakládat rodinu.

Muže prosíme o chvíli strpení, na příručce pro ně momentálně pracujeme.

Co říkají naši absolventi*ky


“Strávíte fajn čas a skloubíte tak příjemné s užitečným v bezprostřední atmosféře… díky přípravce získáte různorodé podněty k diskuzi na domácí půdě a ideálně i ujištění o “správnosti” vaší vybrané cesty.” 

“Když zvažujete možnost mít děti, jděte na kurz, tam se zorientujete. Tak to řekli nám a účel byl splněn.”  

“Přípravka vám zcela jistě ukáže nový rozměr a pomůže s rozhodnutim, konečně potkáte pár lidí, kteří mají podobné zkušenosti a nebudete si připradat mimo.” 

“Pokud chcete zjistit jaké máte možnosti, potkat nové lidi a dozvědět se něco zajímavého, jděte do toho…”

Už v duhové rodině žijete?

Konzultujte postavení vaší rodiny v právní poradně.

 

 

KONTAKT

Tereza Kadlecová (Pelechová)

tereza@praguepride.com

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2021 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.