DUHOVÉ RODINY

O PODPOŘE DUHOVÝCH RODIN

V rodinách lesbických či gay párů v Česku vyrůstá už víc než tisícovka dětí. Právní postavení těchto rodin není srovnatelné s ostatními. Proto LGBT rodiče i ti, kdo založení rodiny plánují, oceňují možnost kontaktu s ostatními homoparentálními rodinami a příležitost k získání informací.

Spolek Prague Pride od roku 2014 opakovaně pořádá turnusy rodičovské přípravky. Zúčastnila se jich dosud téměř stovka osob a první absolventi již mají děti. Páry i jednotlivci se v přípravce setkávají s odborníky na různá témata a s LGBT rodiči, kteří jsou ochotni sdílet své zkušenosti. Prague Pride se zaměřuje i na podporu již existujících duhových rodin. Iniciovali jsme jejich setkávání a plánujeme v něm pokračovat i v budoucnu. Ve spolupráci s výzkumnicí Petrou Kutálkovou jsme vydali studii Duhové rodiny ve stínu státu mapující situaci homoparentálních rodin v Česku.

Od roku 2014 rodičovskou přípravku absolvovalo: 120 účastníků, z toho 84 žen a 38 mužů. Absolventům se narodilo 15 dětí, z toho troje dvojčata

Kapacita podzimní rodičovské přípravky 2020 už je bohužel naplněna. Další rodičovská přípravka proběhne v pozdním jaře 2021. Pokud máte zájem o individuální konzultace, kontaktujte Terezu Pelechovou: tereza@praguepride.com

 

Témata přípravky

Rodičovské modely gay a lesbických rodin

Právní postavení duhových rodin

Plánování rodičovství a početí

Přijetí v rodině

Jak to chodí u doktora, ve školce a škole

Vývojová psychologie dítěte

Kdy a jak s dítětem mluvit o rodině a další

Doporučení od loňských absolventů

“Určitě doporučuji! Pokud někdo tápe, není si něčím jistý, tady má možnost se na vše zeptat a diskutovat s lidmi, kteří přichází s vlastními zkušenostmi a zároveň i s odborníky :) viz téma právo a legislativa." 

“Jde o velmi efektivní způsob, jak získat mnoho praktických rad, případně jak navázat kontakty do budoucna.”

“Přípravku bych rozhodně doporučila a hlavně těm jako jsme my s partnerkou, které neznají žádný lesbický ani gay pár s dítětem.” 

“Je dolezite vypocut si ludi ktori touto cestou presli a mozu poskytnut informacie z vlastnej skusenosti..”

 

Pro další informace pište na: tereza@praguepride.com

KONTAKT

Tereza Pelechová

tereza@praguepride.com

TÝM

Tereza Pelechová

Koordinátorka přípravky

Adéla Skálová

Koordinátorka přípravky

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2020 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.