První březnový pátek se v Praze uskuteční již třetí ročník plesu určeného LGBT+ lidem a jejich přátelům Queer Ball. Spolek STUD, který ples organizuje, tak navazuje na úspěšnou tradici teplého plesu pořádaného již šest let v Brně. Pražský ples se uskuteční 1. března v klubu Trezor na Vinohradské třídě, v Brně se bude tančit o dva týdny později 15. března v Kulturním centru Babylon.

První prosincový den znamená nejen to, že byste fakt už měli začít řešit vánoční dárky. Od roku 1988 je vyhlášen Světovým dnem boje proti AIDS. Na tuto nemoc a choroby spojené s virem HIV na celém světě zemřelo již 35 milionů lidí. A umírají další kvůli špatným informacím a špatným rozhodnutím, která dělají nejen jednotlivci, ale i vlády.

Vánoce jsou emocionálně vypjaté období. Člověk musí vydržet několik dní s rodinou, přežít návštěvy příbuzenstva, bilancuje uplynulý rok a dává si předsevzetí, co vše v tom novém roce napraví. A když ještě k tomu musí před blízkými nebo třeba bývalými spolužáky držet v tajnosti svou odlišnou sexuální orientaci, je to úplné peklo. Na této zkušenosti staví naše vánoční kampaň pro online LGBT poradnu Sbarvouven.cz.

Česká republika se koncem listopadu opět zapojuje do světové kampaně Giving Tuesday. Jedná se o svátek dárcovství a štědrosti, kdy lidé darují peníze či věcné dary na bohulibé aktivity nebo se do nich sami dobrovolnicky zapojují. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, a to vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday. Takže Giving Tuesday připadá na úterý 27. listopadu 2018. Otevře charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku. Věříme, že se připojíte taky!

Z rozhodnutí komise Evropské sociální charty v pondělí 1. října 2018 vyplynulo, že stávající český požadavek sterilizace jako podmínky k úřední změně dokladů pro trans lidi jde proti lidským právům. Společně s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv a svobod je Evropská sociální charta jednou ze základních smluv, které v Evropě garantují ochranu lidských práv.

Značná část české veřejnosti žije v představě, že teplí lidé se přece v Česku mají dobře. Souhlasíte s tím, nebo odpověď není až tak jednoznačná? Spolek Prague Pride a kancelář veřejné ochránkyně práv zahajují výzkum diskriminace LGBT lidí v naší zemi, jehož výsledky nám pomohou při hledání cest, které gayům, lesbám, trans nebo bi lidem pomohou k lepšímu životu v Česku.

O žloutence typu C se donedávna příliš nemluvilo. Nemoc nebyla probádaná a dostupná léčba neměla spolehlivé výsledky. V posledních letech se ale situace změnila, na trhu je lék ve formě pilulek, který zabírá u většiny pacientů bez výhrad. Nemoc však stále zůstává strašákem – obvykle probíhá bez příznaků, a tak si jí člověk vůbec není vědom. Napadá přitom jaterní buňky a může vést až k cirhóze a selhání jater.

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.