Barvy české LGBT literatury

Den: út 4.8.2020
04.08.2020 16:00
04.08.2020 16:50
ZAPOJTE SE OSOBNĚ, ONLINE
Diskuze
Pride Life, Život90, Divadlo U Valšů, Karoliny Světlé 286, Praha 1
Organizátor: Nakladatelství YOLI
Web pořadatele: http://www.instagram.com/yoli.cz
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: česky

Česká literatura nestojí stranou! I v knihách českých autorů*ek se objevují LGBT témata a několik alternativnějších titulů se dokonce stalo bestsellery. Theo Addair, autor bestsellerů Muffin a čaj a Koláčky a spiklenci, a Anna Musilová, autorka románu Tamařino souhvězdí, na besedě prozradí postřehy ze zákulisí knižního světa. Co je k psaní inspirovalo, jak se jim o menšinovém tématu psalo, jak se na jejich rukopis dívalo nakladatelství… a řeč samozřejmě přijde i na ohlasy čtenářů*ek. 

Pozvání do diskuze přijali:

Anna Musilová 

Autorka psychologického thrilleru Černooká a queer románu Tamařino souhvězdí. Pracovala v Cosmopolitanu, v iDnes.cz a Českém rozhlase, momentálně se živí jako knižní redaktorka.

Theo Addair 

Autor young adult bestsellerů Muffin a čaj a Koláčky a spiklenci, které způsobily nečekanou senzaci a zamilovali*y si je nejen mladí čtenáři*ky. Kromě nich autor napsal taky fantasy duologii Ve stínu Oskeruše – i v ní rozehrává LGBT prvky.

Jana Balharová

Knižní redaktorka, která oba autorky objevila.

Diskuzi moderuje:

Ivana Oberhofnerová 

Vášnivá čtenářka, která pracuje v knižním nakladatelství. Dlouhodobě podporuje LGBT práva a manželství pro všechny.   

 

Diskuzi můžete sledovat v divadelním sále, který má kapacitu 70 lidí. Anebo si můžete pustit online stream z pohodlí domova.

Akci pořádá nakladatelství YOLI, které se zaměřuje na young adult literaturu. Od svého vzniku v roce 2014 vydává knihy pro mladé čtenáře*ky s důležitými tématy jako homosexualita, psychické zdraví atd. Patří do skupiny nakladatelství Euromedia.        

Kde můžete akci sledovat online?