Diskuse s Ruby Swanson – matkou gaye a autorkou bestselleru

Den: st 5.8.2020
05.08.2020 19:00
05.08.2020 19:50
ONLINE
Diskuze
Pride Studio
Organizátor: Sbarvouven.cz
Web pořadatele: https://praguepride.com/cs/pridelive
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: anglicky

Rozhovor s Ruby Swanson, kanadskou matkou gaye a autorkou úspěšné knihy A Family Outing o tom, co pro milující rodiče znamená coming out jejich dětí.         

Jaké to je být matkou gaye? A proč o tom člověk napíše knihu? Psycholožka Irena Smetáčková si o tom bude povídat s Ruby Swanson z Kanady. Její syn Carl v roce 2002 prošel coming outem a ona jako milující matka řešila řadu vnitřních i vnějších konfliktů. Rozhodla se je popsat v knize A Family Outing (kniha zatím nevyšla v češtině, anglická verze se dá objednat např. na Amazonu).

Rozhovor přiblíží nejen příběh Ruby a její rodiny, ale také situaci LGBT+ osob v Kanadě během posledních 20 lety. Otevřenost, s kterou Ruby hovoří o svých pocitech a rozhodnutích, je strhující a přináší velkou inspiraci.

Psycholožka Irena Smetáčková působí na katedře psychologie Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy. Je jednou z odborných garantek internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz, kterou provozuje spolek Prague Pride. Klienty*kami Sbarvouven.cz jsou především mladí lidé do 25 let, kteří řeší svůj coming out a reakce jejich blízkých na něj. 

Kde můžete akci sledovat online?