Vampire double feature: Přežijí jen milenci + Interview s upírem

Den: po 3.8.2020
03.08.2020 20:00
04.08.2020 00:18
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Film
Kino Přítomnost, Siwiecova 1, Praha 3
Organizátor: Přítomnost
Web pořadatele: https://kinopritomnost.cz/
Cena vstupenky: 300 Kč oba filmy / jeden film 210 Kč
KOUPIT ONLINE
Jazyk akce: Filmy v anglickém znění s českými titulky

V rámci akce Vampire double feature budou v kině Přítomnost uvedeny filmy Přežijí jen milenci a Interview s upírem.

20:00 hod: Přežijí jen milenci / Jim Jarmusch / Velká Británie, Německo, Francie, Řecko, Kypr 2013 / 123 min. 

Adam – talentovaný hudebník ve stylu 60. let žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamovi i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a krev budou dobývat v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy – nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě se začínají vyskytovat podivná úmrtí, a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko… Smrt? Není příliš brzy?

22:15 hod: Interview s upírem / Neil Jordan / USA 1994 / 123 min.

Příběh jejich prazvláštního vztahu začal roku 1791 v New Orleansu, kdy věčný upír Lestat pomohl překročit citlivému a přitažlivému mladíkovi Louisovi práh lidského utrpení. Louis v tu chvíli ale ani zdaleka netušil, že věčný život v nikdy nekončící noci je mnohem větším prokletím než jakákoliv lidská bolest.

 

Vstupenky je možné zakoupit na každý film zvlášť, nebo na oba dva za zvýhodněnou cenu.

Celý double feature: 300 Kč

Přežijí jen milenci 210 Kč

Interview s upírem 210 Kč         

 

Přítomnost je prvním kinem svého druhu v Praze – Boutique Cinema s pohodlným sezením a s barem přímo v sále. Funkcionalistický prostor, který se skrývá v Domě Radost, jednom z prvních pražských mrakodrapů, je ve své nové podobě stejně odvážný, jako byla ve 30. letech 20. století samotná budova. Najdete v něm propojení původní architektury, moderního českého designu a květinové instalace, které zde společně nerušeně fungují a vytváří výjimečný kulturní zážitek jménem Přítomnost – bar, kino, obojí najednou i něco navíc.