Pub quiz + projekce Best of Shorts 2019

Den: po 3.8.2020
03.08.2020 19:00
03.08.2020 23:00
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Film, Pub quiz
Pride Cinema, Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2, Praha 8-Karlín
Organizátor: Queer filmový festival Mezipatra
Web pořadatele: http://www.mezipatra.cz/
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: Quiz: česky, English-friendly; film: české a anglické titulky

Yaaas, guurl! Česká odpověď na RuPaula Just Karen si pro všechny návštěvnice a návštěvníky Prague Pride připravila další ze svých nepřekonatelných pub quizů s queer tematikou. Jestli se vyznáte v popkultuře, ale i v dějinách LGBTQ+ komunity, dorazte do Pride Cinema v Kasárnách Karlín a soutěžte o super ceny! Účastnit se mohou týmy od dvou do pěti lidí.

Následuje projekce výběru Best of Shorts 2019. Těšte se na příběhově pestrý a formálně rozmanitý výběr toho nejlepšího z krátkometrážní soutěže loňského ročníku festivalu Mezipatra. Cesta kolem queer světa, od Indonésie až po Kanadu, vypráví zapáleně o aktuálních problémech komunity stejně jako o obecně platných bitvách v nás samých.

Patří naše jednání pouze nám samotným, nebo je každé sebemenší rozhodnutí manifestem, za kterým si musíme stát? Každý měl asi někdy pocit, že je tak trochu Aktivistou z donucení, ale nezbývá než zatnout zuby, protože Život není peříčko, zlato. Aby předešli stavu Entropie a jinému nemilému Překvapení, nacházejí hrdinky a hrdinové krátkých filmů záchranu v nepatetické podobě sebelásky a sebepoznání. Krátkometrážní kolekce je mnohem víc než jen Láskou šílená – po jejím zhlédnutí ale budete šílet i vy!

(UK; Indonésie; Maďarsko; Kanada; Švédsko; 93 min)

-----

Registrace je na místě, otevíráme v 18:30!

Začátek doprovodného programu 19:00, začátek projekce 21:00. Pub quiz probíhá pouze v češtině, film je v angličtině s českými titulky. V případě deště se projekce přesouvá z Letního kina do Garáží.

Queer filmový festival Mezipatra uvádí během Prague Pride program pod názvem Identita ve městě. Od 3. do 7. srpna budou moci diváci a divačky navštívit večerní promítání a účastnit se debat ohledně aktuálních queer témat. Místem konání budou opět Kasárna Karlín s otevřenou kavárnou a barem. Vstup na všechny akce je zdarma.

Image