Propojování: Německá inspirace

Den: pá 7.8.2020
07.08.2020 20:00
07.08.2020 23:59
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Party
Kino Přítomnost, Siwiecova 1, Praha 3
Organizátor: Prague Pride
Web pořadatele: https://praguepride.com/cs/pridelive
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: anglicky

Pojďte s námi na páteční pride party pod taktovkou DJ’s pestré německé LGBT+ scény.

Tématem letošního festivalu je PROPOJOVÁNÍ, proto se Prague Pride propojí v online streamu s berlínským prostorem ACUD, jehož speciální PRIDE program pro vás budeme zdarma streamovat do pražské Přítomnosti. Očekávejte kvalitní live-sety na velké plátno a skvělý zvuk!

Počínaje letošním ročníkem vám festival Prague Pride bude představovat queer hudební scény z různých zemí a logicky začínáme našimi sousedy. Německo má bohatou klubovou tradici, která jde napříč technem, housem, breakbeatem i experimentálnějšími hudebními vodami. Německá LGBT+ komunita nás dlouhodobě inspiruje, má za sebou dlouhou historii, je emancipovanější, různorodější i aktivnější. Ukazuje nám, že je důležité se nebát, být sami*y sebou, být vidět a slyšet. Letos jsme se navíc zaměřili převážně na ženské performerky.

Line-up live streamingu:

20:00 - 21:00 Ixa

Ixa dříve také Mr. Manic se definuje jako „funky mimozemská bytost, která s pozemšťany komunikuje přes YouTube přímo z vesmíru“. V září představí své nové album Androidgyne, spolupracuje mimo jiné s otevřeným berlínským drag kolektivem House of Living Colors.

21:00 - 22:00 KILLA

KILLA je francouzská DJka, která hraje pouze na vinylech a mixuje někdejší i současné perličky techno-housu. Je zakládající členkou a rezident DJkou femme-focused berlínského kolektivu Lecken. Organizuje akce se sound-systémem Killasan.

22:00 - 23:00 Ena Lind

Ena Lind je berlínská DJka a producentka, která už více než dekádu posouvá hranice německé elektro-scény. Její hudba je zakořeněná v queer undergroundu a čeští posluchači*ky si ji mohli*y užít už na festivalu Mezipatra v roce 2017. Její sety jsou mixem klasického detroitského housu, techna a disca.

23:00 - 24:00 Sophie Ruston

Sophie Ruston vás odpálí radikálním sexy soundem, který míchá breakbeat, UK bass a rave, to vše zarámované klasickým technem. Rezidentka kolektivu Lecken a Wilde Renate, spolupracovala mimo jiné s umělcem Zebra Katzem.                                 

 

Přítomnost je prvním kinem svého druhu v Praze – Boutique Cinema s pohodlným sezením a s barem přímo v sále. Funkcionalistický prostor, který se skrývá v Domě Radost, jednom z prvních pražských mrakodrapů, je ve své nové podobě stejně odvážný, jako byla ve 30. letech 20. století samotná budova. Najdete v něm propojení původní architektury, moderního českého designu a květinové instalace, které zde společně nerušeně fungují a vytváří výjimečný kulturní zážitek jménem Přítomnost – bar, kino, obojí najednou i něco navíc.

                               

ceskonemecky fond

Akce se koná s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti.