Sociální práce s LGBT+ lidmi

Den: čt 6.8.2020
06.08.2020 19:00
06.08.2020 20:30
ZAPOJTE SE OSOBNĚ
Diskuze
Pride Cinema, Kasárna Karlín – Filmový sál, Prvního pluku 20/2, Praha 8-Karlín
Organizátor: Prague Pride
Web pořadatele: http://www.praguepride.cz/
Vstup: ZDARMA
Jazyk akce: česky

Dlouhodobou vizí Prague Pride je zlepšení kvality života LGBT+ lidí v Česku a snížení úrovně diskriminace. Jednou z cest, jak toho dosáhnout, je vzdělávání těch, kteří s LGBT+ lidmi pracují. V současné době spolek s partnerskými organizacemi z České republiky i zahraničí připravuje škálu aktivit a projektů zaměřených zejména na vzdělávání sociální pracovnic a pracovníků v oblasti práce s LGBT+ lidmi.

Program:

Aktivity Prague Pride se zaměřením na vzdělávání v oblasti sociální práce představí jejich koordinátor Karel Pavlica.

Dění v sociální práci se zaměřením na LGBT+ seniorky a seniory popíše Jolana Novotná z Platformy pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD).

Vydání nové publikace o problematice náhradní rodinné péče se zaměřením na LGBT+ osoby představí Radek Šoustal z Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Oddělení koncepce náhradní rodinné péče.

O vzniku nové pracovní skupiny zaměřené na LGBT+ komunitu v sociálních službách promluví David Pospíšil z ministerstva práce a sociálních věcí, ředitel odboru sociálních služeb a sociální práce.

Na závěr proběhne představení nové příručky k sociální práci s LGBT+ lidmi s názvem Duhové rodiny v systému náhradní rodinné péče, která byla vytvářena kolektivem autorů a autorek z Prague Pride a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.

Akce je otevřená odborné i laické veřejnosti se zájmem o téma sociální práce a náhradní rodinné péče se zaměřením na LGBT+ osoby.