10 outdoorových akcí, na kterých nesmíš chybět

10 outdoorových akcí, na kterých nesmíš chybět

Taky se tak těšíš na pridový týden? Od 3. do 9. srpna pro tebe Prague Pride přichystal přes sto akcí! Tady máš top 10 akcí v outdooru, které si rozhodně nesmíš nechat ujít:

 

1. Duhový geocashing

Už jsi někdy zkusil*a geocaching? Schované poklady, které hledáš pomocí souřadnic GPS, jsou letos i součástí našeho bohatého programu! Stačí se zaregistrovat na stránkách geocashing.com a můžeš začít lovit! Duhový geocaching probíhá po celý pridový týden.

 

2. Queer&Trans Youth Piknik

VPride Village na Střeláku proběhne piknik pro všechny LGBTQIA osoby od 13 do 21 let. Pokud ti během koronavirové karantény chyběl kontakt naživo, tady máš jedinečnou příležitost to dohnat. Deky způjčíme na místě!

Ve středu od tří v Pride Village

 

3. Sportovní odpoledne v Pride Village

Do fitka chodíš kvůli selfíčkům, na Střelák přijď kvůli sportu! Teda aspoň ve středu. Čeká tě badminton a volejbal s gay sportovním klubem Alcedo Praha. Kluci z Alceda organizují pravidelné voleybalové tréninky a pořádají sportovní turnaje – asi nejznámější je mezinárodní Prague Rainbow Spring.

V 18 hodin začíná hodina hatha jógy se zaměřením na střed těla (core yoga), při které se budeš doslova vznášet. Na tvé pokročilosti nezáleží, lektorka Kateřina Langová přizpůsobí lekci aktuální skupině. Nezapomeň si přinést vlastní karimatku, vstupné na lekci jógy je 80 Kč.

Po celé odpoledne bude otevřená půjčovna sportovních potřeb, takže můžete zapracovat na svém těle.

Ve středu od tří v Pride Village

 

4. Bear Lazy Afternoon

Prague Bears tě zvou na středeční pokec a pivo s medvědy, medvíďaty a prostě chlapy. Doporučený dresscode je medvědí tričko (zvláště tričko Prague Bears, k zakoupení zde). Díky jednotnému ohozu se účastníci snáze poznají a i mimopražští návštěvníci medvědí akci v Pride Village snadno najdou.

Na této mapě je zaznačeno, kde se bude medvědí ležení nacházet. V případě nepříznivého počasí se setkání přesouvá do Café Bar Flirt, Martinská 5, Praha.

Ve středu od čtyř v Pride Village

 

5. Branky, body, kokoti - LIVE!

V komponovaném večeru s nejlepšími díly, nejvtipnějšími momenty z natáčení i nejtvrdšími stěry prasáků vás nemine odlehčená diskuze v Pride Village s hlavní hvězdou pořadu Terezou Dočkalovou i ostatními tvůrci*kyněmi. Dojde ale i na vzletné filozofické myšlenky a živé natáčení nového dílu!

Pro publikum budou připraveny židle před podiem. Přijďte včas, ať na vás vyjde místo k sezení a nemusíte se z toho vobkreslit. Počet lidí v Pride Village bude kontrolován, aby mohl být zajištěn bezpečný pobyt všech účastníků*nic bez hrozby přenosu koronaviru.

Ve středu od sedmi v Pride Village

 

6. Don't call me kotě - stand up

Všichni říkaj, že hledaj někoho, kdo bude inteligentní, přitažlivej a bude s ním prdel. Tak to jsme přesně my! Jestli to zní namyšleně, uklidníme tě. Taky nám to nevychází tak jednoduše. Takže, co s tím? Buď ubrat, anebo se proti tomu postavit a udělat si ze života stand up.

Jsi zvědavý*á, jak se nám to daří? Přijď se podívat do Pride Village. Vyhlašujeme i open mic, takže pokud si chceš vyzkoušet stand up na vlastní kůži, piš na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Během večera vystoupí: Alena Doláková, Lukáš Venclík, Sabina Mladenová, Matouš Hartman, Míša Žemlová a Alexandra Macháčová. Svým osobitým způsobem budou mluvit o propojování a spolupráci, což je téma letošního 10. ročníku Prague Pride.

Ve čtvrtek od sedmi v Pride Village7. Tanec v Pride Village

Páteční večer v Pride Village odjakživa patří současnému tanci. Bude tomu tak i letos. Vystoupení se však neodehraje pod mostním obloukem, jak jste zvyklí, ale na různých místech po ostrově. Nikdo jiný než sám Faunus do poslední chvíle neví, kde se přesně objeví. Prvek překvapení a náhody je součástí této taneční instalace.

V pátek mezi čtvrtou a pátou v Pride Village

 

8. Žívá knihovna Amnesty + Konsent

Živá knihovna je jednou z nejzajímavějších aktivit vzdělávacího oddělení Amnesty International v Česku. Studenti a studentky si mohou místo knížek „půjčit“ osobu se zajímavým životním příběhem, se kterou by si v reálném životě nikdy nepopovídali, a zeptat se jí na všechno, co je zajímá.

Živé knížky se „čtou“ na základních a středních školách již od roku 2013. Výjimečně Amnesty International pořádá živou knihovnu i pro veřejnost. Letošní ročník živé knihovny na Prague Pride je unikátní spoluprací s organizací Konsent, díky které bude v tématech živých knížek i sexuální násilí, jehož prevenci se organizace věnuje od roku 2016. Do veřejného prostoru vstupuje s osvětovými kampaněmi a zábavnou formou boří mýty, jež jsou s tématem spojené. Některé živé knížky mluví anglicky, některé česky. Přijďte si "počíst"!

V pátek od čtyř v Pride Village

 

9. Duhová plavba

Duhový průvod jsme letos bohužel kvůli opatřením proti šíření koronaviru museli vynechat. Ani nevíte, jak nás to mrzí. Měl to být bombastický desátý Prague Pride, a my jsme bez průvodu! Uchopili jsme proto letošní sobotu jinak: extroverti*ky se mohou místo kráčení ulicemi nalodit na duhovou plavbu po Vltavě. Ti, kdo mají raději klídek, se mohou s přáteli vyvalit na deku a sledovat duhové lodě z břehu. A mimopražští mohou zůstat doma nebo třeba na chalupě a sledovat sobotní odpolední online program, který jim ukáže i dění na duhové palubě.

Plavčíci*ce nástup na duhovou plavbu po Vltavě! Na palubě plné hudby poplujeme až čtyři hodiny – z Dvořákova nábřeží do Modřan a zpět.

Lodě budou nazdobeny v duhových barvách, o skvělou atmosféru se postarají oblíbení DJs a drag queens, které se budou po palubě pohybovat na dramaticky vysokých podpatcích! S přáteli si zazpíváš klasické queer písně, dojmeš se výhledy na krásnou Prahu, užiješ si jídlo i drinky na baru. Duhová plavba je způsob, jak si letos nejvíc užít pride atmosféru.

Plavit se budeme na nově zrekonstruovaných lodích, které splňují ekologické limity a zbytečně naši milovanou Vltavu neznečišťují. V případě deště zatáhneme prosklenou střechu, která nic nekazí na výhledu a atmosféře plavby. K dispozici bude wi-fi připojení, aby jsi své zážitky mohl*a okamžitě sdílet na sociálních sítích.

Vstupenku jsou v prodeji přes Goout

Vyplouváme v jednu z Dvořákova nábřeží

 

10. Duhový piknik v Pride Village

Střelecký ostrov leží na trase historicky první plavby hrdosti, která zčeří vltavské vody. Doraž tedy s přáteli do Pride Village, uveleb se na dece nebo v trávě a zamávej proplouvajícím lodím Prague Pride. Lodě uslyšíš už z dálky a když se pak objeví před vámi, uvidíš spoustu duhy, krásné drag queens, ztepilé plavčíky a prostě pravou pride atmosféru, která je nám letos kvůli koronaviru tak vzdálená. Udělejte si selfie s lodí v pozadí – Instagram potenciál vysoký!

Střelecký ostrov je jedním z nejlepších míst, kde si můžeš užít sobotu v klidu a s drinkem v ruce. Stav se v infostánku Prague Pride, kde si můžete pořídit festivalový merch, projděte si trh neziskovek na cípu ostrova. Jídlo si dones vlastní, piknikové deky a pití máme. O hudební doprovod se postará náš Jukebox, ve kterém si můžete vybrat, jakou písničku chcete.

V sobotu od jedné v Pride Village

 

autorka článku: Lucie Klimešová

 

Chceš se dozvědět o dalších akcích festivalu Prague Pride?
Koukni na 10 indoor akcí, na kterých nesmíš chybět!