Zodpovědnost festivalu vůči životnímu prostředí

Zodpovědnost festivalu vůči životnímu prostředí

Dřív jsme z legrace říkali, že Prague Pride je nejteplejší týden v roce. Teď to ale přestává být pravda, teplo je už v dubnu a to legrace není. Životní prostředí nás potřebuje. Všichni víme, že bez deště nebude duha! Proto chceme festival šetrný k přírodě a rozhodli jsme se zapracovat na tom fakt od základu. Není to ale jen tak. Řada opatření, která se dají najít na internetu, nejsou komplexní, neodráží specifické potřeby našeho festivalu při hlubším pohledu neobstojí.

 

Necháme si proto poradit od profesionálů. Během letošního ročníku nám Firma Envirostyl zpracuje detailní analýzu toho, jak jsme na tom, a navrhne konkrétní opatření, která začneme postupně zavádět. Do budoucna se tedy můžete těšit, že z barev duhy víc zazáří zelená!

 

Zatím se zaměřujeme na tato témata: 

  • Přemýšlíme, jak udělat Prahu duhovou a veselou, ale být u toho eko - vloni jsme v čele průvodu vyměnili heliem plněné balonky za prapory a lidstvu jsme tak ušetřili 100 litrů helia, jehož zásoby docházejí a je potřeba na důležitější účely – třeba v medicíně. Dál přemýšlíme, jak udělat výzdobu ekologičtější.  
  • Řešíme nabídku našich stánků - každý rok zvyšujeme podíl festivalového merchandisingu od lokálních dodavatelů a rozšiřujeme také množství vegetariánského a veganského občerstvení. 
  • Bojujeme s odpady - zavedením vratných kelímků na Letné jsme vloni snížili produkci odpadu o 6 tun. Využití vratných kelímků rozšiřujeme i na další akce během festivalu, především v Pride Village. 

 

Děkujeme všem, kteří naši iniciativu podporují – ať už posláním finančního daru, který nám umožní změny rychleji zavádět anebo vlastním ekologickým chováním - vážíme si toho!

 

Rozhovor s Janou Půlpánovou, enviromentalistkou a zakladatelkou společnosti Envirostyl, čti zde.