Bezpečnost účastníků a účastnic

Bezpečnost účastníků a účastnic

Hladký průběh festivalu a bezpečnost jeho účastníků a účastnic je pro nás vždy prioritou, a to již od prvního ročníku. Prague Pride je akcí, která některým lidem nedá klid. A proto zabezpečení nepodceňujeme.

Úzce spolupracujeme s několika útvary Policie ČR, s Magistrátem hl. m. Prahy a městskou policií, i se soukromou bezpečnostní agenturou. Koordinační schůzky začínají již před festivalem, pracujeme s brožurkou Bezpečnostní standardy pro pořadatele sportovních, kulturních a společenských akcí, kterou vydalo ministerstvo vnitra.

Kdyby se vám během týdne Prague Pride nebo i jindy stalo, že budete cílem homofobních nadávek nebo jiného útoku, nenechávejte si svůj prožitek pro sebe.

Ozvěte se a nahlaste incident na https://czech.ihollaback.org/. Během celého festivalu je k dispozici krizová linka, kam se můžete nonstop obracet o pomoc: volejte Gail Whitmore na čísle +420 775 248 363 nebo na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Je určena primárně zahraničním turistům, proto je komunikace vedena v angličtině. 

V případě homofobních útoků se můžete obrátit také na Poradnu Justýna, která se dlouhodobě a komplexně věnuje předsudečnému násilí. Poradnu je možné kontaktovat prostřednictvím bezplatné telefonní linky 800 922 922, která je dostupná od pondělí do pátku od 9.00 do 18.00, dále prostřednictvím e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a dále prostřednictvím webového formuláře, kam je možné útoky také ohlašovat. Na těchto kontaktech získáte praktické informace o svých právech a další odborné informace nebo si můžete jen promluvit o své situaci, nalézt pochopení a případně nabídku dalších navazujících služeb.