CHCI DAROVAT

Pokud i vy chcete žít v zemi, kde každý může být sám sebou, přidejte se k nám!

 

Nežije se nám v České republice špatně, zvlášť když se srovnáváme s dobou před třiceti lety nebo se zeměmi na východ od nás. Na druhou stranu se více než polovina LGBT+ v posledních pěti letech setkala s diskriminací, homofobním chováním nebo šikanou. Nejčastěji se s tímto chováním setkáváme na školách a na pracovištích. To jsou také místa, kde svou orientaci nejčastěji skrýváme, ve školách i v práci je out jen polovina lidí, řada z nás zažila také negativní přijetí v rodině. Z trans lidí se s pozitivním přijetím coming-outu setkává jen třetina lidí. Stále je tedy ještě na čem pracovat.

Naším posláním je zlepšování života LGBT+ lidí v Česku a o jeho naplnění usilujeme různými cestami: 

  • chceme, aby LGBT+ lidé byli vidět, aby většinová společnost věděla, že existujeme – proto pořádáme Prague Pride festival, který je nejviditelnější LGBT+ akcí v ČR
  • chceme žít ve společnosti, kde mladí LGBT+ lidé netrpí depresemi, nejsou šikanovaní a nepřemýšlejí o sebevraždě – proto provozujeme poradnu sbarouvven.cz, kde mentoři z řad LGBT+ lidí pomáhají teenagerům se sebepřijetím a coming-outem
  • chceme žít ve společnosti, kde se LGBT+ lidé nemuejí bát, že jejich orientace nebo identita negativně ovlivní jejich kariéru – proto jsme spoluzaložili iniciativu Pride Business Forum, která jako jediná v ČR řeší otázky podpory diverzity a inkluze LGBT+ lidí na pracovišti
  • víme, že zákony ovlivňují názory a postoje řady lidí a že žít ve společnosti, kde jsou si všichni před zákonem rovni, je zásadní – proto jsme součástí koalice Jsme fér.

Víme, že to není malý úkol. Proto vás prosíme, pojďte do toho s námi!

 

Podpořte nás jakoukoliv částkou – každá koruna se počítá! Anebo zadejte trvalý příkaz. Vaše měsíční příspěvky nám umožní:

  • za 100 Kč měsíčně / 1200 Kč ročně poskytneme 3 konzultace LGBT+ párům, které plánují děti
  • 250 Kč měsíčně / 3000 Kč ročně nám umožní financovat měsíc práce odborného garanta poradny sbarvouven.cz

Sami si určete výši příspěvku. Přestat přispívat můžete kdykoliv.

Váš dar využijeme v souladu s našim posláním tak, jak bude nejvíc potřeba, a budeme vás informovat o tom, jak vaše prostředky pomáhají. Stanete se součástí komunity dárců a budeme vás zvát na zajímavé akce pořádané spolkem Prague Pride.

Děkujeme!

Můžete také podpořit jednotlivé projekty:

Image

Tereza Pelechová

Pro Prague Pride pracuji a dobrovolničním už 7 let. Většinu našich projektů proto znám “od plenek” a nesmírně mě těší, když vidím, jak rostou a rozvíjí se. Pomáháme stále většímu množství LGBT+ lidí v Čechách. S partnerkou vychováváme tříletého syna a kromě péče o něj se věnuji také péči o naše dárce a podporovatele. Ozvěte se a pojďte se stát jedním z dárců!

tereza@praguepride.com

DALŠÍ FORMY PODPORY

Image
Image
Image

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.