FUN & RUN 2019

18. KVĚTEN 2019, LETENSKÉ SADY, PRAHA

Zveme vás na další ročník charitativního běhu FUN&RUN.
Jeho cílem je ukázat, že homofobie a stigmatizace lidí s HIV nemají v naší společnosti místo.

Registrace jsou otevřeny.
Neotálejte s přihlášením! Březnové registrace znásobí Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem. To znamená, že ke každé registraci v hodnotě 300 Kč přidá dalších 185,4 Kč.

Image

Termín: Sobota 18. května 2019

Místo: Letenské sady, Praha 7

Trasy: 5 a 10 km, dětský běh 300 m

Kategorie: Ženy, muži, děti 

Čas: prezence 11:00 - 12:20, start hlavních běhů 13:00, start dětského běhu 14:00

Přihlašování: Registrace probíhají online. Na místě bude možný omezený počet registrací.

Doprovodný program: Koncert pro lásku; dětský program; testování HIV a syfilis; Konec akce 20:00.

Image
Image
Image

Informace k FUN&RUN 2019

FUN&RUN se koná u příležitosti Světového dne boje proti homofobii, bifobii a transfobii #idahot, který každoročně připadá na 17. května. Právě v tento den v roce 1990 rozhodla Světová zdravotnická organizace o odstranění homosexuality ze seznamu nemocí.

Výtěžek z akce bude použit na podporu internetové LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla pro HIV+ klienty. 

Registrace do běhu

Přihlašování probíhá prostřednictvím online formuláře. Pokud jste se běhu Fun&Run účastnili už vloni, zadejte do registračního formuláře stejný email jako vloni a vaše osobní data v něm budou už načtená. Pokud si nepamatujete své loňské heslo, nechte si na váš email poslat nové. Noví účastníci, kteří s námi vloni neběželi, si musí založit účet jako nový uživatel.

Kategorie běhu: ženy, muži, děti

Prosíme všechny běžce a běžkyně, aby se k závodu zaregistrovali online a využili možnosti zvýhodněného startovného. Poplatek, prosím, odešlete bezhotovostním převodem co nejdříve po registraci.

Startovné

Poplatek 300 Kč při registraci online v měsíci březnu.

Poplatek 400 Kč při registraci online do 18. května. 

Poplatek 500 Kč při osobní registraci na místě, je možný pouze v hotovosti. Kapacita těchto registrací je omezena na 100 osob. 

Děti startují v dětském běhu zdarma. 

V ceně startovného je lahev vody, iontový nápoj po doběhnutí, ovoce, sušenky. V rámci registrace je možné objednat si tričko s designem aktuálního ročníku FUN&RUN (zakliknete v registračním formuláři).

Přihlaste se v březnu

Březnové registrace znásobí Nadační fond pomoci Karla Janečka zlatým řezem. To znamená, že ke každé registraci v hodnotě 300 Kč přidá dalších 185,4 Kč.

Díky Nadačnímu fondu pomoci tak bude mít letošní FUN&RUN vyšší výtěžek až o 12x21x212 (= 53 424 Kč), který bude použit na podporu online LGBT poradny Sbarvouven.cz a Domu světla pro HIV+ klienty. Děkujeme!

Co je zlatý řez

Jako zlatý řez se označuje poměr o hodnotě přibližně 1,618. Zlatý řez je více než matematický pojem. Je to pojem vesmírného významu. Hodnota tohoto pojmu je rovna iracionálnímu číslu. Zlatý řez se odráží jak v existenci hmoty, tedy v makrosvětě (galaxie, sluneční soustavy) a mikrosvětě (atomy, částice), tak v existenci života, ve flóře i fauně. Zlatý řez je důležitý v umění. Věřím, že je dobré, abychom jako myslící bytosti zlatý řez znali a rozuměli mu. – Karel Janeček

Časový harmonogram

Prosíme o včasný příchod všech účastníků a účastnic, aby se podařilo dodržet plánovaný harmonogram.

  • 11:00 - 12:20 prezence hlavních běhů
  • 12:30 rozcvička a protažení před během (u podia)
  • 12:45 přesun na start, rozprava k závodu a popis trasy
  • 13:00 start hlavních kategorií (15 let a starší)
  • 14:00 start dětského běhu
  • 14:30 - 15:00 vyhlášení vítězů
  • 11:00 - 15:00 testování HIV a syfilis ve dvou sanitkách

Organizační pokyny

Zázemí závodu

Na místě bude zajištěna převlékárna a úschovna zavazadel. Na trase bude k dispozici občerstvovací stanice. Po doběhnutí dostanou běžci iontový nápoj, ovoce a sušenky. Na Letenské pláni, kde bude zázemí akce, budou k dispozici stánky s občerstvením a dostatečný počet toalet. 

Zázemí běhu bude na Letenské pláni (areál s pískovým povrchem naproti fotbalovému stadionu AC Sparta). Bude viditelné již od tramvajové zastávky Sparta.

Vezměte si s sebou teplé a suché oblečení, abyste se po doběhu cítili komfortně. K dispozice budou stany na převlečení pro případ nepříznivého počasí.

Čipová časomíra

Čipové měření závodu zajistí firma Sportovní servis APACHI pomocí jednorázových čipů. Startovní číslo si závodníci umístí dopředu na hrudník nebo břicho pomocí špendlíků. Startovní číslo a čip se nesmí přehýbat nebo zmenšovat. Na cílové čáře nesmí závodník nebo závodnice překrýt startovní číslo a čip rukou, aby nezabránil načtení čipu měřicím zařízením.

Mapa trasy

Mapa trasy 2019 retus

 

Máte otázky? 

Pošlete email na adresu eva.svorcikova@praguepride.com

Jaký byl minulý FUN&RUN

FUN&RUN pořádají

Prague Pride
ČSAP
Alcedo Praha

Partneři běhu

NF pomoci KJ
Mattoni
Vinotéka Karlín
Divadlo Pod Palmovkou

Mediální partneři

iBoys
iGirls
JDU BĚHAT A CHCI TO SDÍLET

#Funandrun #IDAHOT

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.