fbpx

ČLÁNKY

Pride není jen pro velká města! Zažijte lokální pride v šestitisícovém Slavičíně

Pride už není jen záležitost velkých měst a metropolí. Svůj pride si může uspořádat kdokoliv, a máme velkou radost, že lokálních pride akcí v Česku přibývá. Třetí ročník Slavex Pride ve Slavičíně nabídne workshopy, živou hudbu a projekci filmu.

Tři roky zpátky proti sobě v DVTV usedli radní Jan Wolf a primátor Zdeněk Hřib. Téma? Vyvěšení duhové vlajky na pražském magistrátu. Jan Wolf s tím nesouhlasí a prohlašuje, že ve Slavičíně, ze kterého Hřib pochází, by duhová vlajka nikdy nevlála. “Ten kraj takový je,” řekl tehdy Wolf o Zlínsku. To nadzvedlo ze židle skupinu Slavičanů a Slavičanek, co zrovna mířili na Prague Pride.

 

z vlaku

 

Tahle skupina mladých queer lidí se rozhodla, že duhová vlajka ve Slavičíně vlát bude, a tak uspořádali Slavex Pride. Původně komorní akce o pár lidech se postupně rozrůstá. Již třetí ročník Slavex Pride, oslavy pestrosti v šestitisícovém městě Slavičín, proběhne v sobotu 25. září 2021 v Sokolovně Slavičín.

Na programu bude Queer Chill-out s workshopy, infostánky a sportovní půjčovnou, koncert kapely Favorite Obcession a projekce filmu Lola. To všechno v přátelské atmosféře svobody, kde můžou být všichni sami sebou.

Slavičín je město v okrese Zlín, 22 km jihovýchodně od Zlína na potoce Říka. Z jihu je obklopen Bílými Karpaty a ze severu Vizovickými vrchy. Kdo to nemáte do Slavičína daleko, neváhejte a přijďte si vychutnat jedinečnou atmosféru Slavex Pride.

CO DĚLÁME

AKCE

VZDĚLÁVÁNÍ

CO DĚLÁME

POMOC

VYJEDNÁVÁNÍ

KDO JSME

SLEDUJTE NÁS

NAKUPUJTE

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s. 

Rybná 716/24 
110 00 Praha 1 
Česká republika

IČO 22842730 

Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

© Copyright 2021 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.