ČLÁNKY

Duhový průvod Prague Pride: Se spoustou vozů a diplomatickou podporou

Jaký bude letošní průvod Prague Pride? Sobotního pochodu Prahou se zúčastní 21 alegorických vozů, 3 čestné automobily Prague Pride maršálů a také velvyslanci 11 zemí.

I letos pojedou v čele tři duhově ozdobené vozy Mini Cooper, ve kterých se poveze Karla Šlechtová, Jiří Hromada a David Tišer. Jsou to osobnosti, které jsme ocenili titulem Maršál nebo Maršálka. Diplom jim předáme, než vyrazíme na cestu.

Řadu alegorických vozů otevře nepostradatelné auto Prague Pride. Na palubě bude Kara Van Park, okouzlující a energická drag queen z Británie, která svým zpěvem průvod oživí. Poslechnout si ji budete moci i večer po průvodu, protože vystoupí také na hlavní stagi v Pride Parku.

Za autem Prague Pride bude pro ty nejmenší účastníky, stejně jako v minulých letech, připraven výletní vláček. Čekat bude před hotelem Evropa. Opět musíme zdůraznit, že nástup do vláčku a vystupování z něj je možné, jen když vláček stojí na místě. Jakékoliv jiné postupování je nebezpečné a zakázané.

Svatební kočár Jsme fér najdete snadno. Budou u něj „svatebčané“ v bílých tričkách a rádi uvítají další, kteří se k nim připojí a podpoří manželství pro všechny.

Za vláčkem pojede auto queer filmového festivalu Mezipatra. Za ním najdete vůz Amnesty International. Následovat bude auto Pirátské strany a romský alegorický vůz ARA.

Aby byl průvod dostupný opravdu všem generacím, zařadili jsme také dva mini busy organizace Život 90. Svést se na nich můžou lidé se starším datem narození. Najdete je u ulic Ve Smečkách a Opletalova. Aktuální informace jsou k dispozici ve Facebookové události Pride Parade s Životem 90.

Za minibusy se zařadí společnosti IBM a ADPeBay. Čtrnáctý v řadě bude vůz Sidney Pride, následovaný společnostmi SAP, Microsoft a Hunter. Další pozici zaujme autíčko Ben & Jerrys, výrobce zmrzlinového zázraku, v jehož závěsu budou alegorické vozy firem Google a Accenture.

Devatenáctý bude alegorický vůz hotelu Mama Shelter. Poveze 7 jedinečných karnevalových osobností. Pokud chcete nakrmit Instagram, zamiřte k tomuto vozu. Řadu alegorických vozů budou uzavírat auta společností Kiwi.com a Amazon.

Myslíme samozřejmě i na lidi, kteří mají rádi klid. Pokud neholdujete hlasité hudbě, můžete nám pomoci nést nepostradatelnou obří duhovou vlajku. Má 50 metrů, takže nebude problém držet se dále od hudební produkce. Skupina s vlajkou se sejde u sochy Václava.

Duhové vlajky jsme rozvěsili i na Čechově mostě, přes který průvod půjde, a na Mostě legií, který vede do Pride Village. Staly se cílem nenávistných útoků a většina z nich už bohužel na své místě nevisí. Situaci řešíme s Policií ČR. Mrzí nás, že výzdoba, která stála spoustu práce a peněz, vydržela jen pár dní.

Mezinárodní podpora

Průvodu se zúčastní také 11 z 16 diplomatů a diplomatek, kteří vydali prohlášení podporující Prague Pride a LGBTI lidi. „My, vedoucí diplomatických misí v Praze, podporujeme lidská práva pro všechny včetně sexuálních menšin. Diplomaté z 11 zemí se 10 srpna hrdě zúčastní pochodu Prague Pride s transparentem #diplomaté za rovnost,“ uvádí v Prohlášení.

Sraz na Václaváku!

Průvod vyrazí tradičně z Václavského náměstí. Začneme se tam s cházet v 11:30 a do pohybu se dáme ve 12:30. Přesnou trasu a daalší detaily, dopouručení a tipy (třeba na místa, kam si po cestě doskočit), najdete v programovém příspěvku Pride Parade.

Jestliže se do průvodu chystáte jako organizovaná skupina pěších (spolek, firma, ...), dejte nám o sobě vědět, abychom vám našli to nejlepší místo a zajistili prezentaci v live video streamu. 

Image
Image
Image
Image

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.