ČLÁNKY

K smrti utancovaní? Navštivte na Letné JarmarQ se 33 organizacemi

I tento rok se vám v Pride Parku na Letné představí LGBT+ friendly firmy a neziskové organizace. Jejich stánky najdete v JarmarQu. Přijďte si pro placky, suvenýry a spoustu užitečných informací! Připraveny jsou také fotokoutky, chill-out zóny a řada soutěží. JarmarQ letos nabídne 33 organizací; mapku s umístěním na Letné najdete na konci článku.

Centrum Anabell

Centrum Anabell nabízí pomocnou ruku lidem s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Informujte se o možnostech odborné terapeutické pomoci a výživového poradenství. Ve stánku bude také možnost rozhovoru s osobou s vlastní zkušeností.

http://www.anabell.cz/

Slovakia Bears

Spolek „medvědů“ ze Slovenska pro vás připravil zajímavé soutěže a dětský koutek. Můžete si také zakoupit drobnosti s medvědí tématikou.

www.facebook.com/SVK-BEARS

Logos

Stánek ekumenického společenství LGBTQ věřících, jejich rodin a přátel. Zastavte se pro letáček, placku, nebo jen tak na pokec, pozdravení a informace o víře a queer tématech.

www.logoscr.cz

Lógr magazín

Připravena pro vás budou nová a starší čísla tohoto kulturního a literárního čtvrtletníku. Těšit se můžete i na teplé vydání s LGBTQ tematikou a literární placky vyrobené speciálně pro Prague Pride.

www.logrmagazin.cz

Amnesty International

Největší lidskoprávní organizace na světě. Činnost Amnesty můžete na stánku podpořit podepsáním petice nebo využitím fotokoutku.

www.amnesty.cz

Galibi

Seznamte se s aktivitami vysokoškolského gay-lesbického zájmového klubu Studentské unie ČVUT v Praze. K dispozici budou informace o organizaci.

www.galibi.cz

Konsent z. s.

Organizace zaměřená na osvětu a prevenci v oblasti sexuálního násilí a obtěžování. Informujte se o projektech jako „Respekt je sexy“ a „Když to nechce“. Konsent je oficiálním partnerem Prague Pride.

www.konsent.cz

Člověk v tísni

Nezisková organizace poskytující humanitární pomoc, rozvojovou spolupráci a podporu lidských práv. Ve stánku bude probíhat diskuse s aktivistkou z Vietnamu. K dispozici budou také informace formou letáků.

www.clovekvtisni.cz

PROUD

LGBTQ+ advokační a vzdělávací organizace. Platforma pro rovnovprávnost, uznání a diverzitu je členem koalice Jsme fér, která se snaží prosadit v České republice manželství pro všechny. Informujte se, diskutujte a seznamte se s publikacemi a studiemi.

www.proud.cz

Loono

Ve stánku se naučíte, jak předcházet a včas odhalit nejrůznější onemocnění, a jak se zachovat, když potkají vás nebo někoho z vašeho okolí. Absolvujte rychlokurs (samo)vyšetření prsou nebo varlat, O prevenci mluví Loono srozumitelně a bez strašení.

www.loono.cz

Charlie z. s.

Queer spolek Univerzity Karlovy. Vyzkoušejte si poznávačku queer identit, přijďte si pro placky a informace o spolku a vyfoťte se ve fotokoutku.

www.charlie.li

Prague Unitarians

Pražská obec unitářů je liberálně duchovní společenství otevřené všem bez rozdílu. Přijít si můžete pro informace a buttony.

www.unitaria-praha.cz

Trans*parent

Organizace se věnuje podpoře a zlepšování situace trans osob v ČR. Na stánku přivítá všechny, kdo přijdou pozdravit, popovídat si o činnosti organizace a koupit si trans*parentí merch jako trička, samolepky, placky, tašky a tentokrát i novou publikaci Obavy a přání trans lidí.

www.transparentprague.cz

Přestupní stanice

Přestupní stanice je obchod s oblečením fungující jako sociální podnik. Pomáhá lidem bez domova postavit se na vlastní nohy.

www.prestupnistanice.cz

Centrum čínských LGBT+ žijících v EU

Organizace propojující čínské queer lidi, kteří žijí v EU. Přijďte je na stánek pozdravit a informovat se o jejich aktivitách.

Pet Heroes z. s.

Organizace provozující útulky pro hendikepovaná zvířata. Na stánku budou k dostání placky Destiny Paws, Handipet Rescue, motýlky pro čtyřnohé miláčky a duhové placky. Můžete také nakouknout do seznamu zvířecích svěřenců a možná najdete nového mazlíčka.

www.petheroes.cz

Virtual Closet

Poznejte prostřednictvím virtuální reality, jak se cítí LGBT+ lidé, než projdou coming outem. Své dojmy pak můžete v rámci projektu sdílet s lidmi z celého světa. Vhodné pro anglicky mluvící.

www.virtualclosetme.wixsite.com

Jsme fér

Koalice za manželství Jsme fér prosazuje v Česku možnost manželství pro všechny. Informujte se o předložené novele zákona a podpořte aktivity Jsme fér. Třeba tím, že se přidáte k dobrovolníkům a dobrovolnicím, nebo pošlete pohlednici.

www.jsmefer.cz

Vodafone

Když vám dojde šťáva, stavte se ve stánku Vodafone. Připravené budou nabíjecí skříně pro mobilní zařízení, fotokoutek a chill out zóna.

www.vodafone.cz

BabeWings s. r. o.

Očka jako mrkací pana budete mít s unikátními magnetickými řasami, které navrhla mistrně Evropy v makeup art. Na stánku si je můžete vyzkoušet a zakoupit.

www.facebook.com/babewings

TOP tým

Dobrovolné občanské sdružení mladých lidí, kteří chtějí být aktivní součástí procesu vývoje našeho státu a kultury. Stánek slouží k informování o organizaci.

www.facebook.com/TOPtym

Paraco

Jestli toužíte po originálním doplňku pro sebe či čtyřnohého mazlíčka, můžete si ve stánku zakoupit náramky, vodítka nebo duhové obojky. Vše vyrobeno samoživitelkami.

www.paraco.cz

Wonderfest

Wonderfest je pořadatelem erotického veletrhu v Praze. Na stánku jsou připraveny soutěže o vstupenky. Náladu vám zlepší promotéři v nápaditém kostýmu.

www.erotickyveletrh.cz

Wooden Hero

Je libo stylové okuláry? Ve stánku firmy Wooden Hero budou k zakoupení dřevěné dioptrické a nedioptrické sluneční brýle nebo originální (de)motivační kostky.

www.woodenhero.cz

Garden Gourmet

Pokud nepatříte mezi masožrouty, zamiřte na stánek Garden Gourmet, který nabídne veganské a vegetariánské jídlo.

www.gardengourmet.cz

Candy Store

Ve stánku si můžete zakoupit sladké i slané speciality z USA a Spojeného království.

www.candy-store.cz

Queershop.cz

Stánek queershopu se promění v obchůdek s duhovými předměty a knihami nakladatelství LePress.

www.queershop.cz

Baloon Expert

Ozdobte se a pobavte s tematickými nafukovacími balónky. Pride motivy, duha, srdíčka a balónky pro děti, vše si můžete na stánku zakoupit.

www.baloonexpert.cz

Accenture

Firma poskytující služby v oblasti strategií, poradenství, technologií, kybernetiky a procesů. Stánek slouží k prezentaci organizace.

www.accenture.com

Velvyslanectví USA

Na stánku budou informace o vládních programech Spojených států. US Ambassy je podporovatelem Prague Pride.

cz.usembassy.gov

Česká Pirátská strana

Na stánku budou probíhat diskuse a besedy. Mezi hosty budou Pirátky, které prošly tranzicí, poslanec František Kopřiva, nebo doktor Pitoňák z Národního ústavu duševního zdraví.

www.pirati.cz

Starostové a nezávislí

Hnutí STAN bude rozdávat propagační předměty, prodávat pivo/limo a informovat o svých aktivitách. Připravili si také dětský koutek s kreslením.

www.starostove-nezavisli.cz

Charita dětem z. s.

Zakupte si ručně glazovanou keramiku vyrobenou lidmi s postižením. Výtěžek z prodeje použije Charita dětem na financování rekonvalescence dětí s onkologickým onemocněním.

www.charitadetem.cz

Image

Kde JarmarQ najdete?

JarmarQ najdete v rohu Letenské pláně, blízko tramvajové zastávky Korunovační a budovy Ministerstva vnitra. Je to přímo naprosti hlavní stage, na kraji areálu, za Pride Ball stage. Ceduli s nápisem "JarmarQ" nehledejte, místo poznáte podle spousty stánků.

Image

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.