ČLÁNKY

Queer meetup pro mladé lidi. Přijďte se seznámit a pobavit v bezpečném prostředí

Filip by letos oslavil dvacetiny.

Jenže nechtěl žít jako gay v homofobní společnosti a ve svých 14 letech spáchal sebevraždu. V reakci na jeho tragickou smrt jsme založili poradnu Sbarvouven.cz.

U příležitosti Filipových nedožitých 20. narozenin jsme se rozhodli udělat pořádnou party. Má být příležitostí potkat se a společně pobavit pro mladé lidi, kdo to mají podobně jako on trochu jinak.

Filip se takové akce nemohl nikdy zúčastnit, ale rozhodně by si ji byl strašně moc užil!

Queer meetup v Kampusu Hybernská

Zveme všechny mladé queers v neděli 24. března od 15 hodin do Kampusu Hybernská 4, Praha 1. Na programu je hudba, filmy, výstava, workshop. A hlavně komunikace a nové kontakty v bezpečném prostředí, kde nikdo nemusí o respekt bojovat, protože ho má automaticky. Akce končí ve 23 hodin.

Na hudební stagi vystoupí Noisy Pots, kteří kombinují hrnce a plechovky posbírané v kuchyni s elektronickými samply a vokály. Představí se také zpěvačka a tanečnice street dance Pam Rabbit, která vloni vystupovala jako vokalistka Mikolase Josefa na Eurovizi. Uvidíte taky Matta Parduse, nejkrásnějšího účastníka soutěže Superstar, který se věnuje r´n´b, dance music a popu. Eva Gadhof minulé léto vydala singl Angel a k němu videoklip, v němž vystupuje se svou přítelkyní. Eva je bývalou klientkou Sbarvouven.cz, jíž jsme pomohli najít svou další cestu ke spokojenosti a úspěchu. DayDreams je kapela Filipova bratrance, která do Prahy přijede zahrát na pro vzpomínku a na podporu rozmanitého světa.

Ve filmovém sále můžete vidět americký biják Já, Simon, který vznikl podle stejnojmenné knihy Becky Albertalli. Je to drama nevyoutovaného středoškoláka, který online nachází hluboké porozumění u tajemného Blue. Kdo se ale pod tou přezdívkou skrývá? A podaří se Simonovi zabránit násilnému vyoutování, které hrozí od některých spolužáků?

Několik krátkých filmů vybral queer filmový festival Mezipatra. Pět kraťasů představí také kolekce #FiveFilms4Freedom, které v těchto dnech na podporu LGBT lidí zveřejnil British Council.

Queer & Trans Teens pro vás připravili workshop Art for Queer Teens. Do procesu tvoření se může zapojit kdokoli, předchozí výtvarná zkušenost ani talent není potřeba. Každý si najdete cestu jak přispět.

Na co dál se můžete těšit? Na queer výstavu, trošku aktivismu, bar, kde bude dostatečný výběr nealko, a určitě ještě něco přibude.

Vstupenky v ceně 100 Kč budou v prodeji na místě.

Web: www.praguepride.cz/filip20

FB: https://www.facebook.com/events/428909044547038/

Děkujeme partnerům: Hybernská 4, Queer filmový festival Mezipatra, British Council, Trans*parent, Queer & Trans Youth

Autorkou plakátu akce je ilustrátorka a digitální umělkyně Eliška Podzimková. Děkujeme!

FILIP 20 vizual 1000px

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.