ČLÁNKY

Co by byl průvod bez alegorických vozů?! Tyhle pojedou letos

Představit si sobotní duhový průvod Prague Pride bez alegorických vozů je zkrátka nemyslitelné. Letos jich bude přes dvacet!

Tři exkluzivní vozy MINI Cooper pojedou v čele průvodu a v nich ocenění LGBT aktivisté a aktivistky. Šerpu a diplom s titulem Maršála či Maršálky jim předáme, než vyrazíme na cestu.

Prvním z alegorických vozů bude auto Prague Pride a na něm DJka Kierastoboy. Tahle hudba bude stát za to.

Nejvíce pozornosti tento rok ale nepochybně přitáhne Pirátská loď. A to doslova. Politická strana Piráti se totiž rozhodla s námi ulicemi Prahy „proplout“. Připravte se na bublinkovač a konfetové dělo! Komu se poštěstí, odejde s pirátským náramkem.

Autem kampaně Jsme fér bude překrásný historický Ford T, který doprovodí dvě ještě krásnější nevěsty.

Členem Koalice za manželství je i Amnesty International, organizace, která se ohromným způsobem zasazuje za lidská a LGBT práva. Jejich letošním tématem je situace LGBT v RUsku, kde nedávno probíhal fotbalový šampionát. S vozem Amnesty budou v průvodu desítky rozhodčích, kteří Rusku vystaví žluté karty za homofobní zákony.

V průvodu potkáte také tradičního partnera aktivit spolku Prague Pride - společnost Vodafone. Bude je doprovázet tradiční skupina bubeníků, tento rok se ale Vodafone připojí i s celým autem. Formou vozu se poprvé účastní i queer filmový festival Mezipatra.

Velmi důležitá je pro nás účast velkých firem v průvodu, jejichž podpora nám od začátku pomáhá a pomáhala etablovat Pride v České republice. Jsme velmi rádi, že letos v průvodu uvidíme auta společností  Microsoft, IBM, GoogleAccenture, Amazon a EXXON. Z velkých značek se na společném voze připojí i ADP s eBay.

Dalším letošním nováčkem v průvodu bude i auto našeho hlavního hotelového partnera Mama Shelter. Věříme, že auto bude stejně rozmanité a zábavné jako design jejich hotelu. Uslyšíme z něj gypsy hudbu, kterou bude hrát DJ Gypsyrobot (z minulých let ho znáte z ARAART vozu, což byla fakt jízda).

Určitě nepřehlédnete ani senior cars. Dvě pohodlné limuzíny, které povezou vážené LGBT aktivisty a aktivistky s dřívějším datem narození.

Tichá zóna

Novinkou bude letos tichá zóna. Vycházíme vstříc všem, kteří si nepotrpí na hlasitou hudbu, a v průvodu jsme zavedli sekci, ve která žádná primárně hrát nebude.

Vítány jsou rodiny s malými dětmi, které se mohou svézt ozdobeným dětským vláčkem. A vstříc vycházíme také těm, kteří do průvodu dorazí se čtyřnohým mazlíčkem. V tiché zóně pojede auto společnosti Hunter, u kterého dají vašim psům napít. Hledejte modrého Brouka (Volkswagen) a řekněte heslo „žízeň“.

Tichou zónu na Václavském náměstí najdete u vstupu na Opletalovou ulici, potom se vřadí do průvodu.

Těšíme se na vás a všem přejeme Happy Pride!

Image
Image
Image

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.