ČLÁNKY

Běh proti homofobii a stigmatizaci HIV+ osob FUN&RUN se letos koná v sobotu 18. května v Letenských sadech. Registrace do běhu jsou již otevřeny, a to za zvýhodněnou cenu 300 Kč. Pokud se v tomto měsíci do běhu přihlásíte a zaplatíte startovné, Nadační fond pomoci Karla Janečka váš poplatek znásobí zlatým řezem. To znamená, že k registraci v hodnotě 300 Kč přidá dalších 185,4 Kč.

Čtyřleté výročí založení jsme v únoru oslavili s internetovou LGBT poradnou Sbarvouven.cz, kterou Prague Pride provozuje od roku 2015. Na mentory a mentorky poradny se dosud obrátilo přes 2800 klientů a klientek, z nichž většina je ve věku 15 až 19 let. Výjimkou nejsou ani případy klientů se sebevražednými tendencemi. Mentoři se dosud setkali s patnácti a dokázali je úspěšně nasměrovat do rukou odborníků.

Filip by letos oslavil dvacetiny. Jenže nechtěl žít jako gay v homofobní společnosti a ve svých 14 letech spáchal sebevraždu. V reakci na jeho tragickou smrt jsme založili poradnu Sbarvouven.cz.

U příležitosti Filipových nedožitých 20. narozenin jsme se rozhodli udělat pořádnou party. Má být příležitostí potkat se a společně pobavit pro mladé lidi, kdo to mají podobně jako on trochu jinak.

Díla umělců a umělkyň ze střední a východní Evropy vyjadřující se ke queer problematice představují v Domě umění města Brna kurátoři Martin Vaněk a Gyula Muskovics (HU). Výstava s názvem WE WILL NOT CHANGE OUR SHOW je v brněnském Domě pánů z Kunštátu k vidění do 24. března. Cílem projektu je představit a studovat problematiku svobody uměleckého vyjádření, svobody slova, ale také utajení, skrytosti či otevřenosti z pozice LGBT komunity.

S koncem roku přichází hodnocení uplynulých měsíců a taky očekávání, co přinese rok nový. Pojďme se ohlédnout za končícím rokem 2018. Jak duhový nakonec byl? Jak se LGBT+ lidem dařilo na poli vyrovnávání jejich lidských práv s heterosexuální většinou? Vybrali jsme pro vás pár klíčových okamžiků.

První prosincový den znamená nejen to, že byste fakt už měli začít řešit vánoční dárky. Od roku 1988 je vyhlášen Světovým dnem boje proti AIDS. Na tuto nemoc a choroby spojené s virem HIV na celém světě zemřelo již 35 milionů lidí. A umírají další kvůli špatným informacím a špatným rozhodnutím, která dělají nejen jednotlivci, ale i vlády.

Vánoce jsou emocionálně vypjaté období. Člověk musí vydržet několik dní s rodinou, přežít návštěvy příbuzenstva, bilancuje uplynulý rok a dává si předsevzetí, co vše v tom novém roce napraví. A když ještě k tomu musí před blízkými nebo třeba bývalými spolužáky držet v tajnosti svou odlišnou sexuální orientaci, je to úplné peklo. Na této zkušenosti staví naše vánoční kampaň pro online LGBT poradnu Sbarvouven.cz.

Česká republika se koncem listopadu opět zapojuje do světové kampaně Giving Tuesday. Jedná se o svátek dárcovství a štědrosti, kdy lidé darují peníze či věcné dary na bohulibé aktivity nebo se do nich sami dobrovolnicky zapojují. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, a to vždy v úterý následující po dni díkůvzdání a nákupních událostech Black Friday a Cyber Monday. Takže Giving Tuesday připadá na úterý 27. listopadu 2018. Otevře charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku. Věříme, že se připojíte taky!

FAKTURAČNÍ ÚDAJE

Prague Pride z. s.
Rybná 716/24
110 00 Praha 1
IČO 22842730
Zápis ve spolkovém rejstříku: Městský soud v Praze, oddíl L, vložka 22311
© Copyright 2019 Prague Pride z. s. All Rights Reserved.

VYHLEDAT

Image

Na tomto webu používáme soubory cookie, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.